Donald Trump deklaron se ka ‘marrëdhënie të shkëlqyer’ me homologun e tij filipinas Rodrigo Duterte

Donald Trump ka deklaruar se ka një “marrëdhënie të shkëlqyer” me homologun e tij filipinas Rodrigo Duterte, pas një takimi të parashikuar në Manila. Nuk ishte e qartë nëse zoti Trump ngriti pyetje për shkeljet e të drejtave të njeriut në vend. Administrata e mëparshme amerikane kishte folur kundër luftës së zotit Duterte me drogën, […]

Continue Reading

Kryeministrja e Serbisë Ana Brnabiç është në një marrëdhënie me një doktoreshë/ Ja kush është ajo

Kryeministrja e Serbisë Ana Brnabiç është në një marrëdhënie me një doktoreshë simpatike nga Beogradi, shkruan media serbe ‘kurir’. “E dashura e Ana-së është një mjeke tërheqëse në një nga institucionet mjekësore të Beogradit. Të dyja këto janë të përkushtuara ndaj njëra-tjetrës, që ndoshta është kushti i parë për një marrëdhënie të qëndrueshme që të […]

Continue Reading

Prof. Asoc. Dr. Enver Bytyçi: Republika e Re e Jugosllavisë si projekt i marrëveshjeve Rama – Vuçiç

Para disa javësh dy kryeministrat ballkanas, Edi Rama i Shqipërisë dhe Alesandër Vuçiç IiSerbisë, lëshuan në Sarajevë një ofertë e njëkohësisht një kërkesë: – Të ndërtojmë Tregun e Përbashkët Ballkanik. Shumë, ndoshta shumica e shqiptarëve, u shprehën entuziastë për këtë nismë të re serbo-shqiptare. Megjithatë kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, e refuzoi një projekt si […]

Continue Reading

Prapaskena e darkës te pazari i ri, që bëri Metën të shpërthejë

Darka mes dy bashkëkryetarëve të koalicionit të majtë, ka pasur një prapaskenë që ka mbetur jashtë syve të publikut. Sipas një burimi brenda LSI, që ka folur për Lapsi.al, ka qenë pikërisht ky kurth që ka precipituar sherrin e fundit Meta- Rama. Sipas kronologjisë Rama i ka telefonuar Metës të shtunën për të darkuar së […]

Continue Reading

Big Brother-it shqiptar i gjejnë emrin e merituar Big Bastards

Përveç edicionit të 9-të të Big Brother Albania i cili do të nisë nesër në 21:00, faqja zyrtare njofton se fill pas çdo spektakli të së shtunës me Arbana Osmanin, do të transmetohet një emision tjetër i quajtur ‘Big Bastards’. Ky program do të jetë një format satirik i stilit radiofonik, një nga risitë e […]

Continue Reading

Meta takon Ilka Kanerva në Finlandë. I dorëzon titullin e akorduar nga Presidenti Nishani

Kryetari i Kuvendit, z. Ilir Meta u prit nga Kryetari i Komisionit të Mbrojtjes në Parlamentin e Finlandës, njëkohësisht dhe Ish-Presidentin e Asamblesë Parlamentare te OSBE, z. Ilka Kanerva. Meta e falënderoi z. Kanerva për kontributin e tij në marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Finlandës dhe për mbështetjen që Finlanda i jep Shqipërisë në rrugëtimin e […]

Continue Reading

Çfarë ndodh me trurin pas një ndarje në çift

Gjatë ndarjes, truri pëson një veprim i cili ua kujton dashurinë. Neuroshkencëtarja Dr. Lucy Brown tregoi për Bustle rreth eksperimentit të saj të kryer më 2010, në të cilin ekipi i saj shikoi trurin e njerëzve të ndarë kohët e fundit, me ndihmën e një makine MRI. Pjesëmarrësve iu treguan fotografi të ish-partnerëve të tyre, […]

Continue Reading