Vendi po shkon drejt kaosit të vetgjyqsisë!!!

Përmes një postimi në Facebook, Manjani rikujton paralajmërimin e tij, e cila ndodhi pa kaluar as 24 orë. Sipas Manjanit, ra jo vetëm Gjykata Kushtetuese por shumë shpejt nuk do të ketë as Gjykata të Apelit dhe vendi dotë zhytet në kaosin e vetgjyqësisë. “As 24 orë nuk kaluan nga çfarë paralajmërova dje.Republika e Ambasadorëve […]

Vazhdo të lexosh

Manjani sulmon ashpër Ramën/ Pusht i ç’ekuilibruar, na ke damkosur në Europë

Ylli Manjani ka lëshuar akuza për kryeministrin Edi Rama në lidhje me reagimin e këtij të fundit për “dëshmitarin X”. Përmes një statusi në “Facebook”, Manjani shkruan se “Alberti është flamuri i opozitës, ashtu siç është turpi dhe faqja e zezë e këtij Kryeministri faqe zi. Ja statusi i Manjanit: Denoncimi i trafikut të drogës […]

Vazhdo të lexosh

Manjani për Ramën/ Plasi të takojë Trump-in, por i pa vetëm trapin

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar me një gjuhë të ashpër ndaj kryeministrit Edi Rama i cili zhvilloi takime me liderët botërorë në Bruksel, përfshirë dhe presidentin e SHBA-ve Donald Trump. Takimi i fundit u përfol mjaft pasi nuk u pa asnjë foto me shtrëngim duarsh, ndërsa kryeministri Rama ishte disa liderë larg president Trum. […]

Vazhdo të lexosh

Ylli Manjani/ Skënderbeu apo Skënderbythja…

Skënderbeu apo… ———— E fundit gjë që më shkon ndërmend është të quaj Edi Ramën Skenderbe! Biles për ballancë të argumentit, jo vetëm Edi Ramën po asnjë nga udhëheqësit e 500 viteve të fundit përfshi dhe këto të sotmit! Vënia në sistem krahasimi e udhëheqësve të sotëm me Skënderbeun është sigurisht idotësi! Vënia nën shënjen […]

Vazhdo të lexosh

Manjani : Kastriot Myftaraj është arrestuar për fjalën e lirë

Ylli Manjani, në një status të tijin në “Twitter” ka komentur arrestimin e Kastriot Myftaraj për artikullin që ai shkruajti ndaj Romana Vlahutin. Sipas Manjanit arrestimi i tij është bërë vetëm se shprehu fjalën e lirë Ja statusi i plotë i z Manjani: Myftaraj është arrestuar dhe akuzuar nga Policia! Akuzë ngre vetëm Prokuroria e […]

Vazhdo të lexosh

Manjani: 18 Qershori ka rënë, vendi drejt përplasjes, shkak arroganca e Ramës!

Në një intervistë për Ora News, Manjani tha se  për herë të parë që nga viti 1991, po hyhet me leva në zgjedhje duke sajuar opozita. Manjani thotë se afatet e regjistrimit të partive për zgjedhjet e 18 Qershorit nuk janë respektuar as nga Partia Socialiste. Në datën 28 prill afati i regjistrimit mbaroi dhe […]

Vazhdo të lexosh

Gazeta e mirënjohur “New Europe”: Shqipëria nga kanabisi tek korrupsioni

“Damkosje e re e Kanabistanit ne kryeqytetin e Europes, Bruksel! Gazeta e mirënjohur “New Europe” boton artikullin me titull: “Shqiperia nga Kanabis ne Korrupsion”, shkruan Berisha. Shkrimi i plotë i “New Europe” “Shqipëria nga kanabisi tek korrupsioni Për një vend të vogël në Evropën Juglindore, Shqipëria ka një nga reputacion të mëdha për korrupsion dhe […]

Vazhdo të lexosh

Nga Andi Bushati: Dy 1 prillët e ndryshëm të Metës

Katër vite pasi vendosi t’i japë një shanc Edi Ramës për të ardhur në pushtet, LSI po kalamendet gjatë nëse duhet t’i ripërtërijë besimin kryeministrit edhe për mandatin tjetër. Por, midis 1 prillit të vitit 2013 dhe këtij të sotmit ka një ndryshim shumë të madh. Atëherë Ilir Meta, pas një takimi enigmatik kokë më […]

Vazhdo të lexosh

Manjani: Si i ka shndërruar Rama ministrat, në vartës të Endri Fugës

Në pjesën e dytë të intervistës dhënë për portalin “shuplaka.com”, ish ministri i Drejtësië Ylli Manjani zbulon, edhe mënyrën ushtarake sesi funksionon në qeverinë Rama, komunikimi i ministrave me publikun. Sipas tij, Rama ka shpikur një “Kod të Endri Fugës”, sipas të cilit ministrat mund të dalin në media vetëm kur u jep leje këshilltari […]

Vazhdo të lexosh

Manjani: Ju tregoj gjykatësen që kërcënoi Edi Rama për të futur në burg një plak

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka treguar se kjo ishte një gjykatëse nga Kukësi, e cila kishte në gjykim një burrë të moshuar që nuk paguante dot energjinë elektrike. Në pjesën e dytë të intervistës për Shuplaka.com, Ylli Manjani përmend edhe linçimin publik që iu bë gjykatësit që kishte çështjen e Drejtorit të Përgjithshëm […]

Vazhdo të lexosh

Manjani: Si e shpërdoroi Rama ambasadorin amerikan

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, në një intervistë për shuplaka, ka folur për situatën politike në të cilën ndodhet vendi, për arsyet e shkarkimit të tij, dhe për prapaskenat e reformës në drejtësi. Manjani ka folur dhe për ndikimin e ambasadorin Lu në këtë proces, si dhe për deklaratat e forta që Lu lëshonte në […]

Vazhdo të lexosh

Manjani: Kryeministri ose dorëhiqet, ose thjesht do hiqet!

Përmes një postimi në rrjetet sociale, një reagim ka ardhur sot nga ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, lidhur me deklaratën më të fundit të kryeministrit Rama, për zhvillimin e zgjedhjeve në datën e parashikuar, me ose pa Lulzim Bashën. “Kryeministri ose dorëhiqet, ose thjesht do hiqet! Ky është çmimi i arrogancës që duhet të paguajë! […]

Vazhdo të lexosh

Manjani: Xhafaj u shkulte thonjtë në tortura, tani e bëjnë Ministër të Brendshëm! Ky është dështim!

Ish Ministri i Drejtësisë e quan një dështim emërimin e Fatmir Xhafës si Ministër i Brendshëm. Sipas tij, një person që akuzohet se shkulte thonjtë për të torturuar njerëzit në sistemin diktatorial nuk mund të marrë një detyrë kaq të rëndësishme. “E akuzojnë për shkulje thonjsh, jo për mani(pedi)kyr dhe e emërojnë Ministër të Brendshëm! […]

Vazhdo të lexosh

KOALICIONI PS-LSI PO MERR FLAKË, UJI PËR TA SHUAR ZJARRIN PO SHTERON

Gëzim Saliu Raporti  i DASH për drogën ishte një tjetër çështje në vazhdimësinë e problematikave që kanë përfshirë së fundmi koalicionin e majtë PS-LSI. Qëndrimet e vazhdueshme të LSI-së për problematikën e fenomenit të kanabisit as janë marrë parasysh nga socialistët qeveritarë, të cilët shpeshherë nuk kanë nguruar edhe të ironiozojnë deklaratat e aleatit. Kujtojmë […]

Vazhdo të lexosh

Dritan Zagani ka publikuar shkresën sekrete të ish-ministrit të Drejtësisë Ylli Manjani

Ish-shefi i Antidrogës, Dritan Zagani ka publikuar shkresën sekrete të ish-ministrit të Drejtësisë Ylli Manjani dërguar Zyrës Federale të Drejtësisë së Zvicrës që në më 25 mars 2016. Në letër shkruhej se shtetasi Dritan Zagani, bazuar në informacionet e Prokurorisë së Përgjithshme, vazhdon të jetë subjekt i shpallur në kërkim për drejtësinë shqiptare në bazë […]

Vazhdo të lexosh

Manjani për shkakrimet: E shkuara nuk mund të drejtojë të ardhmen

Ish –ministri i drejtësisë ka reaguar pas publikimit të emrave të 4 ministrave të rinj nga kryeministri Rama. Ai shkruan në rrjetet sociale se e shkuara nuk mund ta drejtojë të ardhmen. “Për arsye publike dhe politike kjo qeveri duhet të kalojë testin e besimit sipas Kushtetutës. E shkuara nuk mund të drejtojë të ardhmen”, […]

Vazhdo të lexosh

Gazetari investigativ i “News 24”, Artan Hoxha: Rama është filmuar në hotelin e Balilit.

Gazetari investigativ i “News 24”, Artan Hoxha shkruajti sot në ‘Facebook’ se, Edi Rama ka qenë (i filmuar) tek hoteli i Klement Balilit në Sarandë. Lexoni më poshtê postimin e plotë të Artan Hoxhës. “Edvin, shosha jote e grisur nuk e mbulon dot “diellin” e Metes… Te shiti koken e Manjanit ne tepsi, i dorezove […]

Vazhdo të lexosh

Nga Armand Shkullaku: Kurbani Saimir për sulltanin Ilir

Edi Rama ka bërë përpjekjen e tij më të mjerë që nga dita kur ka marrë mandatin e kryeministrit, duke improvizuar një kabinet të ri, 100 ditë përpara zgjedhjeve, vetëm e vetëm për të mbuluar dobësinë e tij në shkarkimin e ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Pafuqia e Ramës i ka lënë ligësht edhe përkrahësit […]

Vazhdo të lexosh

Ylli Manjani: Kam parë videot e Ministrave me të dashurat në hotelin e Balilit

Në një intervistë për Rudina Xhungën në emisionin “Dritare” ai pranoi se shkarkimin ia komunikoi vetë Ilir Meta. Manjani thotë se nuk ka pasur asnjë kontakt me Edi Ramën, as për dorëheqje, as për shkarkim. “Misioni im, si ministër, ishte vetëm një, të vendos standardin e sjelljes publike të ministrit. Këtë mandat më dhanë dhe […]

Vazhdo të lexosh