Çfarë po ndodh? Ilir Meta deklaratë të fortë/ Gati të lë mandatin e Presidentit.

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka bërë një deklaratë të fortë nga Pogradeci në lidhje me krizën politike ku është përfshirë vendi. Sipas Metës kjo krizë nuk është e re dhe arsyet i ka dhënë edhe më parë. ‘Jam i gatshëm që nga dorëzimi i mandatit tim si President e deri tek sakrifikimi i jetës […]

Vazhdo të lexosh

Ja se kë falenderon në mbarim të mandatit si deputete, Albina Deda Gjoci. Foto

Te nderuar miq! Sot ne diten e fundit te mandatit tim si Deputete e Parlamentit te Shqiperise kam falenderimet e mia te sinqerta te cilat do ti ndaj me ju: -Faleminderit dr.Berishes ketij simboli te pashoq te vlerave njerezore e politike kombetare. -Faleminderit PD-se shtepise fisnike me te cilen u rritem prej Dhjetorit ’90, e […]

Vazhdo të lexosh

LSI i merr sot deputetin Ps-së. Ja emri deputetit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mblidhet sot për ti dhënë e mandatin e deputetit të Kuvendit, kandidatit të listës shumemërore të Partisë Lëvizja Socialistë për Integrim, në Qarkun e Lezhës,për plotësimin e vakancës së shkaktuar nga largimi i deputetit të PS-së Armando Prenga Partia Socialiste nuk ka më përfaqësues në listën e saj në qarkun e […]

Vazhdo të lexosh

Mos u habisni. Armando Prenga mund të kandidojë në zgjedhjet e 18 qershorit

Duke qenë se ai u largua vullnetarisht, KQZ-ja nuk ka marrë vendim për të, duke shuar automatikisht çështjen e ngritur nga Prokuroria ndaj tij. Me këtë lëvizje, Armando Prenga mund të jetë kandidat në zgjedhjet e ardhshme të 18 qershorit, pasi ndaj tij nuk pati vendim për kufizim mandati dhe nuk u listua te deputetët […]

Vazhdo të lexosh

KQZ e banditizuar nuk i heq mandatin banditit Prenga

Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve nuk i mjaftoi kërkesa e Prokurorisë për heqjen e mandatit të Armando Prengës. Në media, u publikua dënimi i Prengës për vjedhje banesash në Milano, ku deputeti kishte përdorur 10 emra për t’iu fshehur drejtësisë. Por kreut të KQZ-së, Denar Biba dhe 3 anëtarëve të mazhorancës nuk i mjaftoi kërkesa e […]

Vazhdo të lexosh

Shikoni si tallet me popullin kryebashkiaku i Poliçanit i zgjedhur tre mandate.

Kryetari i bashkise se Policanit, Adriatik Zotkaj, i zgjedhur per tre mandate rrjesht ne kete post, kujtohet ne fund te mandatit te trete dhe ne prag te zgjedhjeve te pergjithshme, per te bere ndonje pune ne kete qyetet. Shikoni dhe gramatiken e tij skandaloze qe le per te deshiruar dhe te kujton bisedat ne chat mes […]

Vazhdo të lexosh