Mblidhet Kryesia e Partisë Socialiste, asnjë lëshim për opozitën

Kjo është një mbledhje e radhës, por në fokus të saj pritet të diskutohet qëndrimi që do të mbajë mazhoranca pas djegies në bllok të mandateve të deputetëve nga opozita, njofton Klan.tv. Deri tani mazhoranca është shprehur e vendosur për të vijuar më tej, pavarësisht kërkesave të opozitës për qeveri kalimtare dhe zgjedhje të parakohshme. […]

Vazhdo të lexosh

Përkrahje e madhe popullore në rrjetet sociale për djegien e mandatave nga opozita.

Deklarata e Kryetarit të PD, Basha për djegien e mandateve ka sjellë një konsensus të madh popullor në rrjetet sociale. Ajo që shikohet është një mbështetje e madhe në opinionin publik për propozimin e Kryetarit të PD, Basha. Në opinionet e tyre qytetarët shprehen se opozita duhet të bashkohet me popullin dhe të braktisë Parlamentin […]

Vazhdo të lexosh

Basha/ Djegia e mandateve është një opsion

Në një dalje për mediat, një ditë pas protestës së opozitës, Basha theksoi edhe një herë se zgjedhja e Kryeprokurores së Përkohshme Arta Marku me vetëm 69 vota të mazhorancës, është anti-kushtetuese dhe se opozita është e vendosur ta kundërshtojë kapjen e këtij institucioni nga Kryeministri Rama. ‘Në çdo vend Perëndimor Saimir Tahiri duhet të ishte […]

Vazhdo të lexosh

Sondazhet zgjedhore që trondisin kryeministrin, çatia e 60 mandateve ngelet e pakapërcyeshme deri tani

Burimet e 360grade.al, bëjnë të ditur se porositja e sondazheve është bërë tashmë një sëmundje në stafin e kryeministrit. Fillimisht ato porositeshin çdo muaj, tani kanë filluar të porositen çdo javë. Mirëpo kjo ndryshon fare pak thelbin e rezultatit. Dukshëm në këto sondazhe është përmbysur ambicia e kryeministrit për të fituar më shumë se 60 mandate […]

Vazhdo të lexosh