Kryemadhi letër KQZ: Qytetarët shqiptarë kanë votuar për partitë politike, jo për individët

Levizja Socialiste për Integrim i ka dërguar një shkresë gjatë ditës së sotme Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve ku i shpjegon edhe vendimin e marrë nga organet drejtuese të partisë në lidhje me listat e deputetëve dhe mandatet. “Çdo individ i listave shumë emërore të LSI që pranon mandatin e deputeteit nuk përfaqëson as formalisht as […]

Vazhdo të lexosh

KOÇIJANÇIÇ KUNDËR OPOZITËS

Zëdhënësja e KE-së Maja Koçijançiç, në një deklaratë për shtyp ka folur për djegien e mandateve nga opozita e bashkuar. Koçijançiç e ka cilësuar djegien e mandateve kundër aspiratës së BE, ndërkohë ka bërë thirrje që opozita dhe mazhoranca të angazhohen në negociata. Zëdhënësja e Komisionit Europian shprehet se ky vendim dëmton demokracinë, pasi deputetët […]

Vazhdo të lexosh