Mirela Papuçiu/ Poezi

ME KALOI NJE MAKINE. Më kaloi një makinë përsipër, para ca ditësh Por, asgjë nuk u thye. Të pashë ty që shkundje veshjet prej pluhurit të ngritur, ndërsa buzëqeshjet morën të krisura brinjëve. Mëngjesi i ndali një çast hapat. Më pas, vazhdoi rrugën, krejt indiferent. Hëna u mrrol sa një kosë e florinjtë. Gjithë pëshpërimave […]

Vazhdo të lexosh

Makina e blinduar goditi policinë në Elbasan, por ja ç’ bën policia në të njëjtin rast në Çeki. Video

Në rastin e Elbasanit kur një makinë e blinduar përplasi makinën e zv./drejtorit të policisë në këtë qytet iu ‘hap’ porta të kalonte lirshëm dhe policët vetëm sa qëndruan në gatishmëri, por aspak nuk vepruan. E ndërsa e kundërta ndodh në Çeki. Siç shihet edhe nga pamjet një makinë që ka përplasur atë të policisë […]

Vazhdo të lexosh

Rama: Të konfiskohet çdo pasuri e pajustifikuar

Task Forca  kundër kultivimit të kanabisit në vend ka raportuar paraditen e kësaj të mërkure ka raportuar në Zyrën Operacionale të Situatës. Në këtë takim kanë marrë pjesë  zv/ministrja e Punëve të Brendshme, Drejtuese e Task Forcës Antikanabis, Rovena Voda; drejtues të lartë të Policisë së Shtetit, kryeministri Rama, e të tjerë.  Shefi i qeverisë […]

Vazhdo të lexosh

I grabiten me dhunë 10 milionë lekë një makine

Një grabitje ka ndodhur në kryeqytet një ditë më parë. Ngjarja, që bëhet me dije sot nga policia, ka ndodhur dje rreth orës 12:30, në rrugën “Memo Meto”, tek ish “Restorant Durrësi”. Tre persona ende të paidentifikuar nga policia, i kanë dalë para automjetit tip “Volksvagen”, që drejtohej nga T.M., 31 vjeç dhe me pasagjere A.P., […]

Vazhdo të lexosh

Një shpërthim në sistemin e metrosë se Shën Petersburg ka lenë paktën 10 viktima /Video

Një shpërthim në sistemin e metrosë se Shën Petersburg ka lenë paktën 10 viktima shkruan “The Independent”. Të paktën 10 persona kanë vdekur, raporton agjencia e lajmeve “RIA”, ndërsa “Interfax” raportoi duket të ketë pasur dy shpërthime në dy stacione metroje. Fotot nga vendngjarja tregojnë shtëllunga të mëdha tymi dhe një tren të dëmtuar. Dëshmitarët thonë se kanë […]

Vazhdo të lexosh