Eksplozivi në Lushnje, i vihet tritol makinës

Një automjeti në Lushnje i është vënë eksploziv mbrëmjen e djeshme. Ngjarja ka ndodhur  në orën 23:45, në lagjen “18 Tetori”. Policia thotë se mjeti tip “Volksëaken” në pronësi të shtetasit A.Sh 20 vjeç është dëmtuar lehtë mbi kofon me lëndë plasëse e dyshuar eksploziv. Mësohet se makina ishte e parkuar para banesës së të […]

Vazhdo të lexosh

Dritan Leli pendohet dhe tërhiqet nga tenderi

Në një dokument të publikuar nga Tpz.al, thuhej se tenderi në fjalë kishte objekt “blerje makine për administratën”, me një fond limit 6.666.667 lekë pa tvsh, ndërsa kohëzgjatja e kontratës për ekzekutimin është deri në 10 ditë nga lidhja e kontratës. Ndërkohë sot Gazeta Express u interesua pranë Bashkisë së Vlorës për të mësuar më […]

Vazhdo të lexosh

Nga Erl Kodra/ Mediat si ‘Makina e Kohës’

Shënim: Ky është një cikël shkrimesh për gazetarët, profesorët, njerëzit me profil të fortë publik, por dhe për shkrimtarët shqiptarë në raport me manipulimin masiv të së vertetës në Shqipëri. “Manipulimi nëpërmjet mediave është njësoj si helmi në sistemin e furnizimit me ujë të një vendi – ai prek të gjithë jetën tonë në mënyrë […]

Vazhdo të lexosh

Policia Bashkiake gjobë makinave luksoze në Tiranë

PoliciA Bashkiake ka marrë masa administrative ndaj automjeteve të cilat parkohen në kundërshtim me sinjalistikën, mbi trotuare apo në vende të rezervuara për invalidët.  Tashmë ligji ka filluar të veprojë njësojë për të gjithë dhe për Policinë Bashkiake kjo gjë nuk përbënë më dallim.  Siç mund të shihni edhe nga këto foto, pavarësisht faktit nëse […]

Vazhdo të lexosh