Pamje të frikshme/ Makina merr përpara këmbësorët. VIDEO

Momenti i përgjakshëm ku një shofer lëvizi përgjatë rrugës së St.Petersburg, duke vrarë dy persona u kap nga kamerat e CCTV. Shoferi ishte nën ndikimin e oksidit të azotit dhe humbi vetëdijen, raportojnë mediat lokale. Përplasja e tmerrshme ndodhi në Nevskiy Avenue, ku një BMW x6 po udhëtonte me shpejtësi të madhe mori përpara disa […]

Continue Reading

Eksplozivi në Lushnje, i vihet tritol makinës

Një automjeti në Lushnje i është vënë eksploziv mbrëmjen e djeshme. Ngjarja ka ndodhur  në orën 23:45, në lagjen “18 Tetori”. Policia thotë se mjeti tip “Volksëaken” në pronësi të shtetasit A.Sh 20 vjeç është dëmtuar lehtë mbi kofon me lëndë plasëse e dyshuar eksploziv. Mësohet se makina ishte e parkuar para banesës së të […]

Continue Reading

Dritan Leli pendohet dhe tërhiqet nga tenderi

Në një dokument të publikuar nga Tpz.al, thuhej se tenderi në fjalë kishte objekt “blerje makine për administratën”, me një fond limit 6.666.667 lekë pa tvsh, ndërsa kohëzgjatja e kontratës për ekzekutimin është deri në 10 ditë nga lidhja e kontratës. Ndërkohë sot Gazeta Express u interesua pranë Bashkisë së Vlorës për të mësuar më […]

Continue Reading

Nga Erl Kodra/ Mediat si ‘Makina e Kohës’

Shënim: Ky është një cikël shkrimesh për gazetarët, profesorët, njerëzit me profil të fortë publik, por dhe për shkrimtarët shqiptarë në raport me manipulimin masiv të së vertetës në Shqipëri. “Manipulimi nëpërmjet mediave është njësoj si helmi në sistemin e furnizimit me ujë të një vendi – ai prek të gjithë jetën tonë në mënyrë […]

Continue Reading

Kryetari i Bashkisë së Lezhës mohon zjarrvënien e qëllimshme të makinës së tij

Pas djegies së makinës që kishte në përdorim, kreu i Bashkisë së Lezhës, Fran Frrokaj, ka dëshmuar në Polici se “nuk kam konflikte me askënd, por prej dy ditësh mjeti kishte ndezur një llampë, që e neglizhova duke mos i bëre kontroll në servis.” Frrokaj ka dëshmuar pasi një nga dy makinat e e djegura në […]

Continue Reading

Digjet makina e shoferit të kryebashkiakut të Lezhës

Bëhet fjalë fjalë për një “Mercedes Fuoristradë ML” me targë AA 400 JK në pronësi të shtetases Sh.P. dhe në përdorim nga shtetasi F.F., siç njoftoi Policia e Lezhës. Ja si rrodhën ngjarjet, sipas Policisë. Me datë 25.09.2017, rreth orës 00:45, në Sallën Operative të Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë , ka ardhur një telefonatë […]

Continue Reading

Policia Bashkiake gjobë makinave luksoze në Tiranë

PoliciA Bashkiake ka marrë masa administrative ndaj automjeteve të cilat parkohen në kundërshtim me sinjalistikën, mbi trotuare apo në vende të rezervuara për invalidët.  Tashmë ligji ka filluar të veprojë njësojë për të gjithë dhe për Policinë Bashkiake kjo gjë nuk përbënë më dallim.  Siç mund të shihni edhe nga këto foto, pavarësisht faktit nëse […]

Continue Reading

Makinat luksoze/ Sekuestrohen 4 të tjera në Elbasan

Policia së Elbasanit ka vijuar zbatimin e plan–operacionit “Summer 2017”  duke sekuestruar makina luksoze të vjedhura në vendet e Europës, të cilat janë futur në Shqipëri dhe u është falsifikuar numri i shasisë. Mjetet e bllokuara janë të markave të ndryshme: 1 – Mini Cooper 2 – BMW 3 – BMW 4 – AUDI Këto mjete, dyshohet të jenë […]

Continue Reading

Pas shiut të sotëm, makina bie në pusetë në mes të Tiranës

Mjaftoi vetem nje shi i shkurter per te risjelle serish problematikat ne rruget e Tiranes. Pervec bllokimeve te shumta te pusetave, ajo qe eshte me shqetesuese jane pustetat e hapura dhe pa kapak te cilat jane bere problem serioz. Sot nje makine teksa ecte ne korsine e tij ka rene pre e nje pusete duke […]

Continue Reading

Tronditëse/ Makina merr përpara protestuesit. VIDEO

Një 20-vjeçar nga Ohajo në SHBA është nën akuzë për vrasje, pasi e përplasi makinën e tij me protestuesit anti-fashistë në Sharlotesvil të Virxhinias. James Alex Fields Jr. vrau një grua dhe plagosi 19 persona të tjerë. FBI-ja, Seksioni i të Drejtave Civile pranë Departamentit të Drejtësisë dhe Zyra e Prokurorit ka hapur një hetim […]

Continue Reading

Makina e përfshirë nga zjarri nuk i hapen dyert. Video

Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për disa pamje të marra në një ngjarje të ndodhur në Azerbejxhan. Çfarë e bën më të frikshme këtë ngjarje është fakti se me gjithë tentimin e tyre, dyert e veturës nuk hapen. Në pamundësi për të hapur ato, njëri nga personat thyen xhamin e veturës, […]

Continue Reading

Digjet makina e kreut të policisë së burgut të Lushnjës

Makina e shefit të policisë së burgut të Rrogozhinës është djegur gjatë natës mes së hënës dhe së martës në Lushnje. Lajmin e bëjnë të ditur autoritetet lokale, sipas të cilave makina është përfshirë nga flakët rreth mesnatës, në lagjen “S. Libohova”. Ende nuk dien shkaqet e zjarrit, por për zbardhjen e rrethanave është ngritur […]

Continue Reading

A e dini sa km i ngelen makinës pasi ndizet llamba e naftës?

Të bësh një përllogaritje ekzakte është shumë e vështirë: duhet të llogarisësh 1/10 e serbatorit dhe ta pjesëtosh me sa litra për 100 km bën makina, në varësi të llojit të rrugës, motit, trafikut dhe gjendjes së mjetit. Portali Tank on Empty është një databazë të dhënash ku çdo shofer mund të japë pikërisht llojin e informacionit […]

Continue Reading

E paprecedentë/ Prishin urën gjatë kohës që poshtë saj kalonin makina/ Video

Nisma “Thurja” ka bere publike nje video ku duket qarte qarkullimi i makinave gjate prishjes se nje  ure ne qytetin e Vlores, plan i Lungomares. Ja çfare shkruan Nisma në profilin e saj duke e shoqeruar me video te Enrik Mehmetit: O SHTETI! Po si mund te prishesh uren dhe te lejosh qarkullimin e makinave […]

Continue Reading

Jeta luksoze e djalit të Tom Doshit/ FOTO

Ai është vetëm 16-vjeç, por në profilin e tij në Instagram shihet qartësisht jeta luksoze që bën, falë pasurisë së të atit. Sapo hap profilin e djalit të dytë të deputetit Tom Doshi, Mark Doshit, të shkon në mendje shprehja’ Bëmë baba të të ngjaj’. Makina e ora të shtrenjta, veshje firmato, pushime nëpër Europë […]

Continue Reading

Ja kush është gruaja që iu vendos tritol natën e kaluar

Në makinën e 50 vjeçares ishte vendosur një sasi e vogël tritoli, në pjesën e pasme të mjetit tip Smart. Shpërthimi ndodhi rreth orës 22:30, ndërsa makina ishte e parkuar poshtë pallatit ku ajo banonte. Polica ka marrë filmimet e kamerave të sigurisë në bizneset rreth pallatit ku banonte 50 vjeçarja. Deri më tani nuk […]

Continue Reading

Shpërthim i fuqishëm pranë Prokurorisë së Përgjithshme

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur pranë Prokurorisë së Përgjithshme, në zonën e njohur si 9-katëshet. Makina ka qenë tip Smart, e parkuar në një rrugicë në pjesën e pasme të godinës së Prokurorisë. Tritoli ishte vendosur në pjesën e pasme të makinës, ndërsa fatmirësisht nuk ka asnjë person të lënduar. Në vendngjarjen ndodhen forca […]

Continue Reading

Çfarë lidhje ka me qeverinë, pronari i Audit ku u vra Ervin Dalipaj?

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka bërë të ditura të tjera sot. Duke folur në News24, gazetari Hoxha tha se i njëjti biznesmen që i kishte dhënë me qira makinën Ervin Dalipajt, më 17 prill i kishte ofruar qeverisë një makinë të blinduar për ministrin e Jashtëm të Gjermanisë, Sigmar Gabriel gjatë vizitës në Tiranë. “Personi […]

Continue Reading

Ja çfarë thotë Dashamir Shehit për ‘ata që ankohen se na lanë 1 orë pa makina’

Kryetari i LZHK Dashamir Shehi është shprehur se nuk është ndonjë problem i madh bllokimi i qarkullimit për 1 orë. Duk folur nga çadra e opozitës pasditen e sotme, Shehi bëri edhe një batutë për të gjithë ata që janë ankuar për bllokimin e rrugëve nesër nga ora 11:00-12:00. “Qytetarë të Tiranës e të gjithë […]

Continue Reading