Nga Enkelejda Veliu/ “Heronjtë”, nuk ikin. Përballen. Luftojnë. Ndërkohë atje jashtë, opozitarët llafosin me megafon.

E kush e ha kete. Per tu krijuar ideja, qe nuk jemi dele?? Cudi. Nxituam ta quajme “hero”. Dhe pse? Sepse “guxoi” te kundershtonte. O populli im! Pse nxitohesh kaq shume, per te shpikur “heronj” dhe dreqi ta haje, gjithe jeten ke vuajtur nga diktatoret dhe prape se prape, nuk i njeh ata..!? As nuk […]

Vazhdo të lexosh

Tom Doshi tallet me Pandeli Majkon/ Video

Gjatë diskutimeve për shtesën e kontratës për ndërtimin e autostradës Tiranë-Elbasan, socialistët kundërshtuan Ministrinë e Transporteve. Debate pati edhe mes deputetëve Tom Doshi dhe Pandeli Majko. Ky i fundit në mbledhjen e kaluar të këtij komisioni i tha Tom Doshit që t’i fliste “zoti Majko”. Ndërsa sot deputeti Doshi i ka kthyer reston. REPLIKAT NE KOMISION: […]

Vazhdo të lexosh

Luan Rama përplaset me Majkon. Luan Rama: punësime skandaloze politike. Majko: Po bën opozitën

  Kreu i Grupit të LSI-së, Luan Rama, ka ngritur si shqetësim faktin se Parlamenti nuk kontrollon siç duhet emërimet në administratën publike. Ai i është referuar raportit vjetor të Departamentit të Administratës Publike, teksa tha se emërimet vazhdojnë të jenë në mënyrë politike. Sipas tij, përfaqësimi i disa ministrive është skandaloz dhe kjo tregon […]

Vazhdo të lexosh