“Turqia po furnizon Serbinë, Majko: Kosova na ka ne” (VIDEO)

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç kërcënoi hapur me Iuftë Kosovën dhe shqiptarët duke marrë si shembull atë që ndodhi në Nagorni Karabakh mes armenëve etnikë dhe Azerbajxhanit. Vuçiç tha se mes serbve dhe shqiptarëve ka një konflikt të ngrirë dhe ai mund të shkrijë duke sjellë pasoja të rënda. Një deklaratë e tillë riktheu kujtimet e […]

Continue Reading