Armand Maho/ Leksioni i demokracisë që vjen nga komunistja Mogherini!

Mogherini perpara se te jape leksione demokracie, duhet te jape shpjegime ne lidhje me takimet dhe intrigat e nepunesit te zyres se saj qe rekomandonte deformim sistemi. Po po, deformim sistemi, vjedhje te 600 mije votave nga opozitat e emeruara. Nje veprim qe rrezikon te na coje ne kohen e qoftelargut. Ne rast se Mogherini […]

Vazhdo të lexosh

Nga Armand Maho: Eksperimenti i rrezikshëm që propozojnë ambasadorët!

Ne rast se kjo qe thote Dule eshte e vertete atehere sistemi ndodhet vertet ne rrezik. Ata ambasadore qe kane kerkuar kete gje duhet te japin shpjegime se interesat e kujt perfaqesojne, dhe me çfare misioni kane ardhur ketu. Besoj se jane te njejtet qe nuk kane folur asnjehere deri me tani per ate ç’ka […]

Vazhdo të lexosh

Nga Armand Maho: Ikja me bisht ndër shalë e Ramës dhe një loje e pisët e Blushit!

Qe dy dite pas protestes se 18 shkurtit shkruajta se strategjia e Bashes per ta futur Ramen ne hulline e coroditjes elektorale ishte brilante. Priti me durim 3 vjet e gjysem, nderkohe qe po rritej shqetesimi se vendi po shkonte drejt autoritarizmit. Basha ndejti ne heshtje, duke duruar dhe presionin e brendshem te partise se […]

Vazhdo të lexosh

Nga Armand Maho: Rama shet Tahirin, per te zvarritur pushtetin!

Ikja e Sajmir Tahirit, behet thjeshte per te zvarritur pushtetin e tij. Deri para tre ditesh do dilte ne media duke e cilesuar si “ministrin me te sukseshem” te qeverise se tij, madje dhe te te gjitha kohrave.Cfare ndyshoi ne tre kater dite, qe e detyroi Ramen te kerkoje doreheqjen? Ne fakt Tahiri, ishte nje […]

Vazhdo të lexosh