Kreu i opozitës, Lulzim Basha, është pritur me entuziazëm nga qytetarë dhe simpatizant në qytetin e Cërrikut.

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, është pritur me entuzizëm nga qytetarë dhe simpatizant në qytetin e Cërrikut. Duke i falenderuar për mikpritjen, ai tha se pas 8 vite dështim dhe keqqeverisje, njerëzit nuk durojnë më. Për këtë Basha kërkoi votën më 25 prill, që t’ja mbyllim të keqes derën dhe të filloj rruga e ndryshimit. […]

Vazhdo të lexosh

Sikur të quhesha Lulzim Basha

Nga Skerdian Dhuli Zonja dhe zoterinj.Te nderuar qytetar Shqiptar.Diten e djeshme banoret e Unazes se Re ne Tirane protestuan kunder mega vjedhjes me te madhe te bere ndonjehere nga nje qeveri.Kjo mega hajduteri e Edi Rames, ku falsifikohen dokumenta e vula Amerikane, e ku nje km rruge kushton 20 mln Euro, ka hasur ne rezistencen […]

Vazhdo të lexosh

Djali i Sokol Olldashit: I zhgënjyer nga Rudina Hajdari. Së shpejti do jem në politikë

Djali 19-vjeçar i Sokol Olldashit, Glauku, ka paralajmëruar hyrjen në politikë, në gjurmët e të atit. Ai aktualisht banon në Angli, ku studion Ekonomi Politike. Glauk Olldashi ka thënë në një intervistë për Shqiptarja.com se gjithmonë e ka pasur pasion politikën. “Arsyeja pse kam vendosur të angazhohem politikisht është për shkak të situatës delikate në […]

Vazhdo të lexosh

Nga Fatbradh Kadilli/ Të sanksionosh në statut dorëheqjen e kryetarit nëse humb zgjedhjet do të thotë të mbash gjithmonë një “luftë” të hapur. Video

Si nje nga antaret e grupit te punes per statutin, por dhe si person qe nuk u perfshi ne listen e deputeteve, si rrjedhoje e vendimit te Bashes, dua te bej nje sqarim te ftohte dhe te distancuar emocionalisht per debatin pa thelb qe ka plasur ne media 1. Statuti i partise nuk hartohet me […]

Vazhdo të lexosh

Basha/ Kryeministri që mbledh Senatin e Universitetit, kërcënon dhe fyen pedagogët, përqesh dhe denigron profesorët

Lulzim Basha ka reaguar mesditën e sotme pas takimit të Edi Ramës me senatin e Universitetit të Tiranës. Takimi i Ramës me pedagogët është denigrimi më i madh dhe dëshmon pavarësinë false të universiteteve publike. Ja çfarë shkruan Lulzim Basha në postimin e tij: Nuk ka pamje më të trishtë se një kryeministër i ulur […]

Vazhdo të lexosh

Berisha: Bashkëpunimi i PD me LSI dhe çdo force në këto kushte është jetike për ti dhënë vendin që meriton Edi Ramës.

Gjatë një intervistë ekskluzive për Ora News, Berisha,  tha se protesta e 27 janarit do të jetë një leksion për kryeministrin Rama. Ndiqni për më tepër intervistën: Ilva Tare: Sali Berisha, 5 ditë përpara protestës së opozitës që do të mbahet të shunën në orën 12 çfarë prisni ju nga kjo protestë. Sali Berisha: Ne presim që […]

Vazhdo të lexosh

Mijëra protestues nisen nga rrethet

Mijëra simpatiznatë të opoztës kanë marrë rrugen për në Tirane ku do të mbahet protesta e radhës për të kundërshtuar zgjedhjen e kryeprokurorit të prkohëshëm. Dhjetëra mbështetës të opozitës janë nisur nga Vlora dhe disa qytete të tjera për t’iu bashkuar protestës së opozitës, e cila do të nisë në orën 09:30 përpara Parlamentit. Qytetarët […]

Vazhdo të lexosh

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike pritet që sot të zhvillojë një mbledhje të jashtëzakonshme.

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike pritet që sot të zhvillojë një mbledhje të jashtëzakonshme. Mbledhja do të nisë në orën 18:00. Kryeopozitari Lulzim Basha ka dhënë urdhrin e prerë që asnjë nga deputetët mos të mungojë në mbledhje. Në takim pritet që të merren vendime të rëndësishme. Kjo mbledhje e grupit të PD-së vjen pas […]

Vazhdo të lexosh

Së shpejti dosje e re për Ramën

Nënkryetari Parlamentit, Edi Paloka ka reaguar pas deklaratës së kryetarit të PD-së Lulzim Basha, sipas së cilit Vangjush Dako është në bashkpunim me bandat e Durrësit. Paloka ka pohuar se shumë shpejt do një tjetër dosje do të hapet për Edi Ramën, krahas dosjes së Tahirit, dosja e Vangjush Dakos. “Shume shpejte do te hapet […]

Vazhdo të lexosh