Lul Berisha, kreu i bandës së Durrësit, i hyn biznesit të naftës.

Lulzim Berisha, i konsideruar nga Prokuroria Shqiptare dikur si kreu i bandës së Durrësit, ka hedhur pas krahëve të kaluarën e tij dhe dënimin me 25 vite burg, duke ju futur tashmë botës së biznesit. Që prej dhjetorit 2016 e në vazhdim, Berisha është një i liruar me kusht nga Gjykata e Apelit në Durrës, […]

Continue Reading

Dekonspirimi/ Lul Berisha u largua nga Shqipëria

Forcat speciale kanë ushtruar kontroll mbrëmjen e djeshme në shtëpinë e Lulzim Berishës, por nuk arritën ta arrestojnë. Gjatë kontrollit janë sekuestruar disa objekte që mund të jenë në dobi të hetimit, por që nuk mund të konsiderohen të jashtëligjshme. Nga të dhënat e siguruara më vonë nga Policia ka rezultuar se Lulzim Berisha nuk […]

Continue Reading

Basha: Ja bandat me të cilat është i lidhur Vangjush Dako. VIDEO

Kreu demokrat, Basha, ka sulmuar ashpër Vangjush Dakon nga Durrësi ku po mbahet mbledhja e përbashkët e grupeve parlamentare të opozitës. “Nëse nuk do të kishim një prokurori si kjo e Durrësit që i vidhet posta e saj, nëse nuk do të kishim një kamikaze politke për kryeprokurore, sot Vangjush Dako duhet të kishte qenë […]

Continue Reading

Rikthehen bandat në Durrës/ Në rrezik edhe jeta e krybashkiakut

Një situatë shpërthyese është gatuar në Durrës, që nga koha parazgjedhore dhe në vazhdim. Pas daljes së Lulzim Berishës dhe të disa eksponentëve të tjerë të grupit rival që nga koha kur u ndanë pas një përplasjeve dhe atentateve të përgjakshme, situata ka agravuar sërish. Një nga “meritat” kryesore për këtë e ka, edhe kryebashkiaku […]

Continue Reading

Guxim Alimani/ Para me thes kundër Armand Dukës!

Sipas informacioneve te sigurta banda shteterore dhe bandat e rruges jane hedhur ne sulm kunder Armand Dukes.Kryetrafikanti Gaz Demi dhe Bossi i Xibrakes Olsi Rama kane hapur thesin e parave per te gjithe votuesit ne favor te Bashkim Finos. Ne fushate eshte hedhur haptazi dhe banda e Lul Berishes dhe Iliaz Hasanit ne Durres te […]

Continue Reading

Një kryebashkiak i rëndësishëm është nën hetim

Nikollë Lesi i ftuar në “360 Gradë” nga Artur Zheji në Ora News, tha se po hetohet një kryebashkiak i rëndësishëm dhe një deputet. Avokati i njohur Spartak Ngjela tha se ka pakt Rama-Basha kundër reformës në drejtësi, por deputeti i PD Ervin Salianji e hodhi poshtë këtë. Ngjela: Këtu ka marrëveshje Rama-Basha, kundër reformës. […]

Continue Reading

Berisha: Ja kush janë kriminelët që Rama pret në zyrë

Në fjalimin e tij sot në çadrën e protestës, Berisha tha shprehimisht: “Çfarë ndodhi këto 4 vite?! Të gjitha bandat, një nga një, të cilat ne, 204 grupe kriminale i arrestuam dhe i çmontuam, që i vendosëm para ligjit, për ç’ka u anëtarësuam dhe në NATO, Edi Rama një nga po i nxjerr nga burgu. […]

Continue Reading