LUIZA GEGA VENDOS REKORDIN NË BERLIN…

Në garën e 2000 metrave me pengesa, në mitingun ndërkombëtar të Berlinit në Gjermani, atletja shqiptare regjistroi kohën 6:00.07, duke zënë vendin e tretë, që do të thotë medalje bronzi. “Sot vendosa një nga rezultatet më të mira të karrierës time sportive dhe për më tepër vazhdoj të ndihem vërtet në formë shumë të mirë. […]

Continue Reading

KAMPIONE BALLKANI, LUIZA GEGA: JETOJ AKOMA NË SHTËPI ME QERA

Luiza Gega u shpall për herë të 6 rradhazi kampione e Ballkanit, në Stamboll të Turqisë pak ditë më parë. E ftuar mbrëmjen e sotme në Ora News, Gega ka treguar se pavarësisht sukseseve që i ka sjell Shqipërisë, ajo ende nuk ka marrë ndonjë shpërblim nga shteti, dhe se akoma jeton në shtëpi me […]

Continue Reading

Luiza Gega, tjetër rekord në atletikën kombëtare

Atletja ,Luiza Gega, sot thyu një rekord që nuk arrihej prej 28 vitesh. Luiza Gega konkuroi në garën e 10 mijë metrave gjatë Kupës së Shqipërisë duke vendosur një rekord të ri, prej 33 minutash e 31 sekondash. Ajo arriti të thyente rekordin e Anila Kasatit, atlete e cila hyri në histori me garën që zhvilloi […]

Continue Reading