Hapen 108 kuti në Durrës, nis rinumërimi i votave, e kërkoi LSI

Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve ka nisur ditën e sotme rinumërimin e 108 kutive të votimit në qarkun e Durrësit pas pranimit të kërkesës së Lëvizjes Socialiste për Integrim. Lëvizja Socialiste për Integrim, e përfaqësuar nga juristi Altin Kaziaj kërkoi nga KAS rinumërimin e kutive të Qarkut të Durrësit në 30 qendra votimi me arsyetimin, […]

Vazhdo të lexosh

Deklarata për mediat e Nënkryetarit të LSI-së, Petrit Vasili

18 Mars 2021 | 00.25 Vasili: Rilindja në panik, kthen institucionet shtetërore në zyra elektorale Të nderuar qytetare dhe qytetarë! Jemi në këtë komunikim të pazakontë në këtë orë, pasi faktet njëri pas tjetrit, njëri më tronditës se tjetri, po tregojnë qartë se si batakçinjtë humbës të Rilindjes janë lëshuar të rrëmbejnë zyrat e shtetit, […]

Vazhdo të lexosh

LSI, thirrje ‘palo Kuvendit’ të heqë dorë nga marrëzia

Luan Rama, Zv.kryetari i LSI, solli në vëmendje, reagimin më të fundit të Komisionit Europian, i cili i bën thirrje, i bën apel qeverisë shqiptare, mazhorancës, Kuvendit që ta shfrytëzojë të drejtën kushtetuese të Presidentit, që e ka kthyer për rishqyrtim ligjin e ashtuquajtur Paketë “Anti-Shpifje” në Kuvend, si një mundësi për të hequr dorë nga […]

Vazhdo të lexosh

LSI emëron 3 koordinatorë të rinj. Emrat

Kryesia e Ekzekutive e LSI vendos koordinatorët për qarqet Tiranë, Durrës dhe Vlorë. Në një mbledhje të zhvilluar këtë të mërkurë, Kryesia e Ekzekutive e LSI vendosi ‘Koordinatorët e Qarkut’: 1. Tiranë- Përparim Spahiu 2. Durrës-Nasip Naço 3. Vlorë- Flamur Çelaj Vendimi i Kryesisë Ekzekutive të LSI është vetëm për këto 3 qarqe të cilat […]

Vazhdo të lexosh

LSI, mbledh strukturat e Pogradecit

Vijojnë takimet e LSI ne terren, ku Sekretari i Pergjithshem Endrit Braimllari mblodhi strukturat e Pogradecit. “Sot bashkë me Gentin takuam strukturat e LSI në Pogradec! Është fatkeqësi Kombëtare kur dëgjoj nga çdo qytetar se si të rinjtë dhe të rejat po e lene vendin për shkak të një politike klienteliste, korruptive dhe kriminiale të […]

Vazhdo të lexosh

Balla: Pas 48 orësh do marrim rekomandim pozitiv

Kryetari i Grupit Parlamentar në PS Taulant Balla i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” deklaroi se pas 48 orësh Shqipëria do të marrë rekomandim pozitiv për hapje të negociatave me BE-në. “Ndërkombëtarët kërkojnë që Shqipëria të shkojë në BE.  Po ashtu, ndërkombëtarët duan që këtu të bëhet shtet dhe e dinë mirë se […]

Vazhdo të lexosh

Përfundimisht kuvendi mbetet me 122 deputetë

Kuvendi i Shqipërisë regjistron sot 122 deputetë nga 140 që duhej të kishte. 18 deputetë që mungojnë i përkasin Partisë Demokratike, lista e së cilës tashmë ka shteruar. Nga lista e demokratëve e pranuan mandatin 23 kandidatë dhe dhjetra të tjerë më pas e refuzuan atë. Ndërsa karriget e LSI-së në Kuvend janë plotësuar 100% […]

Vazhdo të lexosh

Kryemadhi me shqiptarët e Bolzanos: Për LSI-në është shumë e rëndësishme dëgjimi i njerëzve

Me ftesë të komunitetit shqiptar që jeton e punon në rajonin e Alto Adige të Italisë ku jetojnë rreth 4000 shqiptarë, Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi gjendet prej dy ditësh në komunën e Bolzanos.  Kryemadhi shoqërohet në këtë vizitë nga ish-deputetët e LSI-së, Përparim Spahiu e Viktor Tusha si dhe nga Artan […]

Vazhdo të lexosh

Endrit Braimllari: Lefter Koka ti nuk je më pjesë e LSI

Menjëherë pas deklaratës së deputetit Lefter Koka se ai vazhdontë të ishte pjesë e LSI ka reaguar Sekretari i Përgjithshëm i kësaj force politike i cili ja ka shpjegur Kokës se ai është i vetëpërjashtuar nga LSI. “Sa ishe pjesë e LSI nuk vijë në parlament sot vendose të shkosh”, thuhet në reagimin e drejtuesit […]

Vazhdo të lexosh

REAGON KRYEMADHI PAS DEKLARATËS SË Fleckenstein: Shqipëria është shtëpia e shqiptarëve

Monika Kryemadhi ka reaguar pas deklaratës së raportuesit për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein, cili tha se është zgënjyer nga kreyarja e LSI, ka reaguar Monika Kryemadhi. ‘Shqipëria është shtëpia e shqiptarëve. Ky është misioni ynë, asnjë hap pas’, shkruan ajo në një postim në facebook. ‘Unë çudita dhe u zhgenjeva nga kryetarja e LSI […]

Vazhdo të lexosh

Nga Armand Maho/ Pretendimi i Ramës se fiton zgjedhjet në çdo kohë, dhe All In i Bashës!

Basha i luajti te gjitha ne tavoline para kjndershtarit. Si ne nje loje pokeri ai dha oferten all in ( ne lojen poker kur ve te gjitha sa ke ne tavoline) duke vene natyrisht ne ne rrezik me se pari karrieren e tij. Perballe nje kundershtari qe luan me hile, qe nderron kartat ne fund, […]

Vazhdo të lexosh

Lefter Koka, kundër LSI: Do të mbaj mandatin e deputetit

Deputeti Lefter Koka ka vendosur që të kundërshtojë vendimin e grupit, duke mos e djegur mandatin e tij, të fituar në qytetin e Durrësit. Nuk dihet nëse ai do ti bashkohet PS-së si ish-kolegu i tij Robert Bitri, apo do të bëjë opozitarin fallco në përbërjen e ri të parlamentit pa pakicë. Ndërkohë që për […]

Vazhdo të lexosh

Djegia e mandateve/ LSI mbledh grupin në orën 13.00

Mënjëherë pas mbledhjes së paralajmëruar të grupit parlamentar të PD edhe Lëvizja Socialiste për Integrim do të ketë mbledhje grupi në orën 13 pikërisht për këtë çështje. Deri tani nga LSI nuk ka pasur asnjë qëndrim. Në një status në Facebook, Kryemadhi dje shkruante se “beteja kundër Ramës dhe bandave të krimit vazhdon. Nuk ka […]

Vazhdo të lexosh

LSI kërkon shkarkimin e prefektit të Beratit

Në një deklaratë për mediat, deputeti Nasip Naço akuzon ministrinë e Financave se ka bllokuar veprimet financiare të bashkisë Skrapar. Zonja ministre e Financave ne kërkojmë që të urdhëroni degën e thesarit Skrapar për zhbllokimin e veprimeve financiare të bashkisë Skrapar duke lejuar të kryejë veprimet. Nëse ju nuk ndërmerrni asnjë veprim në zbatim të […]

Vazhdo të lexosh

Kryemadhi: O sot o kurrë! VIDEO

Monika Kryemadhi bën thirrje strukturave të LSI-së që të mbështesin protestën e studentëve të hënën, paflamur partiak. “Të hënën bashkojuni studentëve. Nëse nuk i bashkohemi pa flamuj partiak e karta anëtarësie do të jetë shumë vonë për ata, për ne dhe Shqipërinë. Sfida e Shqipërisë nuk është që të mbajmë Edi Ramën në pushtet dhe […]

Vazhdo të lexosh

Kordinatorit të LSI i vendosin plumbin poshtë derës. VIDEO

Një video-denoncim ka mbërritur mëngjesin e sotëm në redaksinë tonë. Është një qytetar që denoncon se ka gjetur një fishek në derën e kioskës ku punon në qendër të Tiranës. “Jemi këtu tek puna. Vajta 5 minuta mora një kafe. Vij dhe gjej një plumb në derë. Jam në punën time dhe në hallin tim, […]

Vazhdo të lexosh

Kur do ta rrëzosh Kryeministrin, Opozitë?

-Nëse opozita thotë se nuk futemi në zgjedhje me këtë kryeministër, nëse opozita deklaron se duhet të bëjmë zgjedhje të parakohshme parlamentare dhe ato vendore në një ditë, pra me 30 qershor 2019, nëse kryeministri lajmëroi shpalljen të pafajshëm të ish-ministrit Tahiri, nëse PD-LSI bërtasin se bandat e drogës bashkëdrejtojnë me Edi Ramën, nëse ulërin […]

Vazhdo të lexosh