PD për foton e Bashës në tren/ Një ‘fake news’ i dalë nga Taulant Balla.

Sipas PD-së, ky lajm është një mashtrim, një ‘fake news’ i shpërndarë nga Taulant Balla. Selia blu paralajmëron se Balla dhe Rama do ti mësojnë shumë shpejt rezultatet takimeve të Lulzim Bashës në Londër. Reagimi i PD-së: Disa media shpërndanë mbrëmë dhe sot një foto të Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha me bashkëshorten Aurela […]

Vazhdo të lexosh

Basha në Londër në konferencën e organizuar nga Konservatorët britanikë mbi Sfidat në Ballkanin Perëndimor.

”Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ndodhet në Londër me ftesë të Partisë Konservatore Britanike të Kryeministres Theresa May. Basha do të zhvillojë takime me parlamentarë, drejtues dhe zyrtarë të lartë të Qeverisë Britanike. Forcimi i marrëdhënieve mes partive të djathta dhe shpalosja e një vizioni të përbashkët për të ardhmen e rajonit janë disa […]

Vazhdo të lexosh

Horror në Londër/ Shqiptari masakron me levë një femër vetëm se ajo nuk pranonte të martohej me të.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Londër ku një shqiptar ka dhunuar brutalisht shqiptaren B.Sulaj. Nga ekspertiza ligjore mësohet se Sulaj kishte pësuar lëndime të rënda, thyerje të kafkës, thyerje të shtyllës kurrizore, dhe lëndime të rënda në duar duke qëndroi 4 javë në spital. Sipas prokurorisë Fatmir Stefasani e ka dhunuar pasi insistonte […]

Vazhdo të lexosh

E fundit/ Tjetër Alarm për bombë në avionin e linjës Dubai – Londër

Një avion nga Dubai në Londër është evakuuar për shkak të një alarmi për bombë , shkruan “Daily Mail”. “Të gjithë klientët që udhëtojnë nga Dubai në Londër kanë zbritur përkohësisht nga avioni për kontrolle sigurie”, deklaroi kompania ajrore. Kjo është thjesht një masë parandaluese, pasi siguria e klientëve tanë dhe ajo e ekuipazhit është prioriteti […]

Vazhdo të lexosh

ISIS merr përgjegjësinë e sulmit në Londër

Në një deklaratë të bërë në agjencinë e lajmeve Amaq, shteti islamik ka marrë përgjegjësinë e sulmit që ndodhi dje në Londër. Një zëdhënës tha se një ushtarë i shtetit islamik kishte krye mizorinë në Londër ku mbetën të vrarë 4 persona. Ai nuk ka dhënë asnjë detaj më shumë. ISIS shpesh merr përgjegjësi për […]

Vazhdo të lexosh

Në datën 2 Prill mblidhet kryesia e Partise Demokratike, dega Britani e Madhe. Ja emrat e antarëve të kryesisë për këtë degë

Kryesia e Partise Demokratike dhe Sekretari i Pergjithshem Z. Arben Ristani, nepermjet nje shkrese zyrtare, date 10 Shkurt 2017, kane mandatuar kryetarin e saj z Naim Hasani, per formimin e kryesise se Partise Demokratike ne Britani dhe organet drejtuese, brenda nje afati kohore te pershtatshem, si dhe nga pozicioni im ligjor, per ngritjen dhe funksionimin […]

Vazhdo të lexosh

Një film për sopranon shqiptare Ermonela Jaho

Opera Mbretërore e Londrës do të nis xhirimet për një film dokumentar për sopranon shqiptare me famë Botërore Ermonela Jaho. Lajmi është bërë publik në faqen zyrtare të operas (Royal Opera House). “Në qoftë se opera është e re për ju, ose thjesht keni kureshtje, sopranoja Ermonela Jaho do të bëjë më të mirën e saj për […]

Vazhdo të lexosh