Barcelona shkatërron Levanten 3-0

Barcelona dhuron spektakël në ndeshjen e javës së 18 në La Liga ndaj Levantes. Skuadra katalanase nuk ka pasur shumë vështirësi, teksa sot ka triumfuar me rezultatin 3-0. Lionel Mesi shënoi një gol spektakolar në minutën e 12, ndërkohë që në minutat në vijim argjentinasi humbi dhe disa mundësi të mira shënimi. Blaugranët dominojnë totalisht […]

Vazhdo të lexosh

Ronaldo fiton çmimin “The Best” për lojtarin më të mirë në botë, që kur FIFA u nda nga France Football.

Cristiano Ronaldo, e ka fituar për herë të dytë më radhë çmimin “The Best” për lojtarin më të mirë në botë, që kur FIFA u nda nga France Football. Sezoni i fundit i Cristiano Ronaldos është vlerësuar lart nga kapitenët dhe trajnerët e Kombëtarëve të futbollit, të cilët e votuan atë si më të mirin […]

Vazhdo të lexosh

Barcelona nënshkruan me 11-vjeçarin që po ‘çmend’ botën. Video

Drejtori ekzekutiv i skuadrës braziliane Gremio, Nestor Hein ka konfirmuar se talenti Emanuel Ferreira do të nënshkruajë me klubin e Barcelonës. 11-vjeçari i cili njihet me pseudonimin Manu është një ndër talentet më të mëdhenj në Brazil dhe konsiderohet si e ardhmja e Barcelonës, shkruan tabloidi britanik “The Sun”, transmeton SYRI.net. Mediat më të mëdha […]

Vazhdo të lexosh