Si i “ringjalli” Fatmira Hajdari dy të vdekurit, për t’i dhënë Linda Ramës tokën e tyre në Surrel

Në media është publikuar një dokument që provon se gjyqtarja Fatmira Hajdari, nëna e deputetes së opozitës parlamentare, ka favorizuar familjen e bashkëshortes së kryeministrit, Linda Rama, duke i dhënë një tokë, e cila ishte në pronësi të dy personave që kishin ndërruar jetë. Bëhet fjalë për tokën në Surrrel të Tiranës, ku kryeministri Rama […]

Vazhdo të lexosh

Linda RAMA: Krenare per EDIN, promotor i nxitjes së grave në majën e qeverisjes

Linda Rama, bashkëshortja e kryeministrit Edi Rama ka shprehur mbështetjen publike ndaj këtëj të fundit. Përmes një statusi në ‘Tëitter’, Linda deklaron se është krenare për Ramën pasi ka spikatur si lider politik, kryeministër e kryetar bashkie me mbështetje ndaj grave. Linda kujton edhe takimin e bashkëshortit të saj me miliarderin Michael Bloomberg në Global Business Forum […]

Vazhdo të lexosh

Sms-ja në Whatsapp që tërboi Ramën. Shikoni çfarë përgjigje i kthen studentit. FOTO

Korrupsioni në Universitetet e Shqipërisë është një nga problemet më madhore që kemi në sistemin tonë arsimor. Ky problem pranohet gjithmonë nga studentët dhe nga prindërit e tyre që janë përballur me këtë problematikë gjatë studimeve të fëmijëve të tyre. Mbrëmjen e djeshme, dhjetëra studentë i kanë dërguar mesazhe në Whats’Up kryeministrit ‘Edi Rama’. Shumica […]

Vazhdo të lexosh

Edhe e motra i ka bërë Linda Ramës 100 milionë lekë dhuratë, pa treguar burimin e dhuratës fabuloze

Nga Sali Berisha. Dy ditë më parë autoriteti i vettingut shkarkoi nga detyra gjykatësin e Gjykatës Kushtetuese, Fatos Lulo pasi ky autoritet konstatoi se: Gjykatësi Lulo ka deklaruar se kishte marrë nga motra ndërtuese si dhuratë: – Një zyre pune dhe – 100 mijë euro Përveç këtyre, gjykatësi Lulo kishte blerë një shtëpi në Kanada […]

Vazhdo të lexosh

Njihuni me pasurinë e gruas së katërt të Ramës e cila është divorcuar tre herë

Nga informacionet e sotme të medias rezulton se Linda Rama, në bashkëpronësi, ka pasur 5 shtëpi (secila mbi 100 metra katrorë), 4 sipërfaqe toke dhe 3 garazhe. Sipërfaqja e 5 shtëpive të banimit rezulton 610,62 metra katrorë. Nëse do ti referoheshim cmimeve të banesave, vlera e tyre do të ishte rreth 1,2-1,3 milion euro. Sipërfaqja […]

Vazhdo të lexosh

Jorida Tabaku pyet Genti Sejkon. Pse Guvernatori i BSH nuk flet për ABI Bank?

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Genti Sejko ishte i pranishëm ditën e sotme në Komisionin e Ekonomisë ku është diskutuar për buxhetin. Por Sejko është vënë në vështirësi nga pyetjet e nënkryetares së komisionit të ekonomisë Jorida Tabaku, të cilat mbetën pa një përgjigje nga Guvernatori i Bankës së Shqipërisë. Më poshtë pyetjet: 1. U […]

Vazhdo të lexosh