Berisha tek busti Azemit në Tropojë: Azem Hajdari jeton e do të jetojë përjetë në ëndrrën më të bukur të çdo qytetari

U përurua sot në Bashkinë e Tropojës, shtatorja madhështore e Heroit të Demokracisë, Azem Hajdarit. Në përurimin e saj merrnin pjesë personalitete të rëndësishme të vendit dhe rajoni. Në krah të kryebashkiakut Besnik Dushaj, ishin Kryetari i PD, Lulzim Basha; ish-Kryeministri Sali Berisha ish-kryeministri Sali Berisha; kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi; Princi Leka I; Daut Haradinaj etj. JA DHE […]

Vazhdo të lexosh

Basha: Lideri global të rrisë buxhetin e FA, jo të shpenzojë në fasada godinash

Lulzim Basha, ‘këshillon’ Ramën që para se t’u japë mend vendeve themeluese të NATO-s apo gjeneralëve, duhet të plotësojë detyrimet që ka Shqipëria. Ai e akuzon kryeministrin se e ka zbritur buxhetin për mbrojtjen kombëtare në kuotën më të ulët historike në 27 vjet, 0.75 për qind, si asnjë vend tjetër anëtar i NATO-s. Gjithashtu Basha shprehet […]

Vazhdo të lexosh

Nga Vili Minarolli/ PDSH është pasuri shpirtërore dhe ideal i çmuar i Demokratëve të Shqipërisë

Ka dy ditë që pas publikimit të listës të kandidatëve për deputetë të PD, që po ndodh një precedent.Disa nga ata që nuk u përfshinë në listën janë të pakënaqur.Deri këtu gjithçka është normale dhe njerëzore.E pa mendueshmja është t’i kundërvihesh partisë për të cilin ke qënë përfaqësues i lartë, pikërisht në atë moment kur […]

Vazhdo të lexosh

Nga Enton Abilekaj: Kujt i shërbeu Meta

Ranë të gjitha. Në fundin e mbrëmjes së të Hënës, Meta nuk rrëzoi vetëm darkën e Pazarit të Ri, ai rrëzoi një digë gjigante që krijoji Rama mes maxhorancës dhe opozitës. “Do hyjmë në zgjedhje në 18 qershor, edhe pa PD, edhe pa LSI”, “kush tenton të nxjerrë gurin nga lumi që po merr opozitën, […]

Vazhdo të lexosh

Rusia shpall fajtor liderin e opozitës dhe e arreston

  Aleksey Navalny u arrestua menjëherë pas mbërritjes në një protestë anti-korrupsionit në qendër të Moskës të dielën. Ai u akuzua për shkeljen e një ligji mbi tubimet publike dhe u përball me gjobë dhe ndalime administrative. Policia e Moskës ka konfirmuar zyrtarisht se ka arrestuar rreth 500 demonstrues. Dhjetëra persona janë arrestuar anembanë Rusisë […]

Vazhdo të lexosh