Pas Vlorës, nisin protestat në Lezhë! Pronarët e bizneseve kërkojnë heqjen e masave kufizuese

Ditën e sotme protesta nga ana e bizneseve kanë nisur dhe në Lezhë. Bizneset e prekura nga ora policore janë ngritur së bashku në protestë, për të kërkuar heqjen e masave kufizuese. Përballë Bashkisë së qytetit, pronarët e lokaleve dhe ato të dasmave kërkojnë shtyrje të orës policore. Njësoj si në Vlorë, biznesmenët kërkojnë që […]

Vazhdo të lexosh

ISH KREU I PS LEZHË: VAZHDIMI I PALIGJSHMËRISË PO ÇON DREJT QAFËTHYERJES PUSHTETIN

Agostin MARKU Thuhet se me datë 06.09.2019 është zhvilluar konstutuimi i Keshillit Qarkut Lezhë. Madje është dhënë si lajm nga disa media. Habitem edhe nga media që jep lajmin pa u konsoltuar me të vërtetën. T’i them nofken “kazan” nuk ma lejon etika ime. T’i them se ka gazetar jo profesionist, pse jo, sepse kështu […]

Vazhdo të lexosh

Edi Rama kërkon largime masive nga puna nëpër zyrat e bashkive.

Në një mbledhje të tij me drejtuesit e PS për Rajonin e Veriut që sapo janë emëruar nga vetë Rama ai ka kërkuar konstituimin e Këshillave bashkiakë. Mësohet se gjatë mbledhjes Rama ka dhënë urdhër se konstituimi i Këshillave Bashkiakë të bëhet brenda 15 gushtit. Burime nga takimi shpjegojnë se Edi Rama ka kërkuar largime […]

Vazhdo të lexosh

Rinumurimi/ Reagon ashpër Eduart Ndocaj: Po në 200 kuti çfarë ka ndodhur zoti B*tha? Video

Eduart Ndocaj ka reaguar mjaft ashpër pas hapjes së kutive. Në një video të publikuar në faqen e ti në Facebook, Ndocaj shprehet se nuk e pranon këtë tallje që i ka bërë KQZ-ja pasi kjo hapja e kutive ishte  gjitha një fasadë sipas tij. Ndocaj vijon më tej teksa i quan mjeranë anëtarët e […]

Vazhdo të lexosh

LEZHË/ FORCA TË SHUMTA RRETHOJNË KZAZ-NË, SKADON ULTIMATUMI I KRYEBASHKIAKUT

Ka përfunduar afati i ultimatumit të vendosur nga kryebashkiaku i Lezhës Fran Frrokaj për lirimin e ambjenteve të KZAZ-ve. Mësohet se forca të shumta janë vendosur në 2 KZAZ për t’i mbrojtur ato, ndërkohë bashkia e Lezhës ende nuk ka ndërhyrë ashtu siç paralajmëroi. Frrokaj është shprehur i vendosur të zbatojë dekretin e presidentit Ilir […]

Vazhdo të lexosh

Kaubojsi/ Jap 50 mijë euro kush më sjell video ku Pjerin Ndreu ble votën. VIDEO

Kandidati i pavarur për bashkinë e Lezhës, Eduart Ndocaj më anë të një video-mesazhi të publikuar bën thirrje që të gjithë qytetarët në këtë bashki që hasin raste të blerjes së votave do të shpërblehen nga ai vetë personalisht nëse u bëjnë video dhe e faktojnë me prova. Ndocaj thotë se nëse qytetarët lezhjan do […]

Vazhdo të lexosh

Luftë në Lezhë/ Qëllohet me breshëri nga një makinë në tjetrën.

Një atentat në pritë ka ndodhur pak minuta më parë në qytetin e Lezhës. Persona të armatosur të hipur në një makinë në lëvizje kanë qëlluar drejt një makine tjetër po në lëvizje. Makina që u bre e atentatit po lëvizte nga Lezha në drejtim të Tiranës. Policia nuk ka bërë ende të ditur identitetin […]

Vazhdo të lexosh

Qëllohen me armë zyrat e njësisë administrative në Lezhë

Është qëlluar me armë godina e njësisë administrative të Blinishtit në qytetin e Lezhës. Ngjarja ka ndodhur gjatë natës, ndërsa mësohet se nuk ka persona të lënduar. Policia ndodhet në vendin e ngjarjes, dhe deklaron se janë shkaktuar vetëm dëme materiale. Nuk ka ende asnjë emër konkret si i dyshuar për sulmin me armë por […]

Vazhdo të lexosh

Ky është projekti “Ndocaj” për Lezhën

Projekti “Ndocaj” për Lezhën: Zgjidhja e problemit të ujësjellësit në fshatrave MANATI, SPITEN ,MARKATOMAJ, ZEJMEN, TRESHE , MALSI E LEZHES , PLLANE do të bëhet brenda dyvjeçarit të parë të mandatit Përmes projekteve te ndryeshëm z,Eduart Ndocaj, prej shumë kohësh në funksion të ambicies së tij për kreun e bashkisë Lezhë ndan me ndjekësit publikime […]

Vazhdo të lexosh

Nga Eduart Ndocaj/ Bashki Anti-Manati. VIDEO

Jo pak por dy muaj qe kjo rrugë ishte e bllokuar nga inertet e materialet e tjera biente prroj në raste shiu. I jam drejtuar publikishtë Bashkisë Lezhë për të nderhyer dhe asnje reagim. Gjithashtu të njejtin fat kanë pasur edhe kerkesat e dhjetëra qytetarve. Plot 1.300 punëtorë bashkiak janë në organik por 80% e […]

Vazhdo të lexosh

Lezhë/ Kryebashkiaku, Fran Frrokaj lihet i lirë. Ja vendimi

Gjykata e Lezhës ka rivlerësuar masën e sigurisë për kryebashkiakun, Fran Frrokaj. Gjykata ka vendosur që ai të jetë i lirë dhe të paraqitet dy herë në javë tek policia gjyqësore. Pas vendimit të gjykatës, Frrokaj bashkë me disa zyrtarë të bashkisë u ndaluan pak javë më parë në një aksion për tokat në Shëngjin […]

Vazhdo të lexosh

Rama tallet me Lezhjanët/ Do iki të jap intervistë, por ju mos u largoni, rrini me Linditën

Bashkëbisedimi i Ramës me qytetarët në Lezhë duket se nuk ka shkuar aq vaj sa mund ta ketë menduar ai apo organizatorët. Kjo për faktin se në të paktën dy raste Kryeministri është ndeshur me pakënaqësi nga ana e të pranishmëve. “Unë tani po iki të jap intervistë, ju mos u largoni, vazhdoni diskutimet me […]

Vazhdo të lexosh

Avokati i Fran Frrokaj: Ju tregoj çfarë ndodhi në darkën e Ramës me kryetarin e Bashkisë

Bashkë me Neshat Fanën, Adrian Leka është avokati tjetër i Fran Frrokajt, kryetarit të Bashkisë së Lezhës. Pedagog në Fakultetin juridik në Universitetin e “Luigj Gurakuqi” në Shkodër. E veçanta është se Leka ka qenë për 8 vjet kryetar i degës së PS në Mirditë dhe kjo nuk e ka penguar të jetë avokat i një […]

Vazhdo të lexosh

Tension në Lezhë . Fillon seanca kundër kryebashkiakut Frrokaj. VIDEO

Dhjetra forca policie kanë rrethuar gjykatën e Lezhës që herët në mëngjez. Me qindra e qindra simpatizantë të kreut të Bashkisë së Lezhë (përfaqësues i PD) dhe mbështetës të tij janë mbledhur para gjykatës së Lezhës. Ata e kanë pritur me brohoritje  mbërritjen në Gjykatë të kryebashkiakut Fran Frrokaj duke thënë se “jemi me ty’. […]

Vazhdo të lexosh

Basha reagon pas arrestimit të Fran Frrokaj. Video

Lulzim Basha ka reaguar sot për herë të parë në lidhje me arrestimin e kryebashkiakut të Lezhës, Fran Frrokaj. Nuk mund të ketë drejtësi selektive, që një grusht kryebashkiakësh të korruptuar të kësaj qeverie të mos dalin para drejtësisë-tha Basha. Ja se çfarë tha Lulzim Basha: Nuk mund të drejtësi nëse Dako, Tahiri, Ahmetaj, Sejdini […]

Vazhdo të lexosh

Fran Frroku-t dikush i pëshpëriti në vesh: “Kemi urdhër nga Arta Marku të të arrestojmë”

Frrok Çupi/ Kur i vunë prangat sot në mëngjes kryetarit të Bashkisë së Lezhës, Fran Frroku, dikush i pëshpëriti në vesh: “Kemi urdhër nga Arta Marku të të arrestojmë…”. Si  Frani edhe Arta janë rritur në Lezhë; madje me sa mbaj mend- babai i Artës (Prokurore e Përgjithshme) është akoma inxhinier në një nga ndërmarrjet […]

Vazhdo të lexosh

Nga Albina Deda Gjoci/ Show i neveritshëm i Ramës në qarkun Lezhë-përtej një tallje publike.

Show i neveritshem i Rames ne qarkun Lezhe-pertej nje tallje publike! Destinacioni i radhes i Edi Rames dhe i çetes se tij ishte Qarku Lezhe. Qysh prej ardhjes ne krye te PS te tij,ky qark ka dominuar vendin per kah figurat politiko-kriminale. Jo vetem kanabizimi e krimi ordiner por korrupsioni ne çdo qelize te ekonomise […]

Vazhdo të lexosh