Super-helikopterët amerikanë mbërrijnë në Letoni/ Video

Pesë helikopterë ushtarakë  amerikanë dhe gati 50 marinsa  kanë mbërritur në kryeqytetin letonez të Rigas si pjesë e operacionit të NATO në  Atlantik, shkrua  “RT”. Helikopterët kanë zbarkuar nga një avion transporti të mërkurën dhe janë mirëpritur nga zyrtarët vendas, përfshirë ambasadorin amerikan në Letoni, Bikoff Nancy Pettit. “AvionI transportues i Forcave Ajrore amerikane arriti […]

Vazhdo të lexosh

1,100 ushtarë do të vendosen në Poloni në fillim të prillit për të penguar agresion rus

Një batalion i udhëhequr nga SHBA-të më shumë se 1,100 ushtarë do të vendoset në Poloni në fillim të prillit për të penguar “agresion rus”, shkruan “Reuters”. Komandanti i njësive ushtarake ka theksuar se trupat e tij janë të gatshëm të përdorin forcën vdekjeprurëse. Grupi i NATO-s, i cili është stacionuar 220 kilometra në verilindje […]

Vazhdo të lexosh