Komentuesit/ “Je një pasanike që i harxhon lekët kot”

Blogerja Lori Hoxha është një nga vajzat më të ndjekura në Instagram dhe si e tillë jo gjithmonë ka komente pozitive, pasi njerëzit nuk kanë një mendje për fotot dhe momentet që ajo ndan me fansat e saj. Si një blogere, Lorin e shohim gjithnjë të veshur bukur, të kuruar deri në detaje dhe që […]

Continue Reading

Veliaj: Jap dorëheqjen, nëse bashkia ka harxhuar lekë për artistët

Në mbledhjen e sotme të Këshillit Bashkiak të Tiranës, kryetari Erion Veliaj u është përgjigjur anëtarëve të opozitës lidhur me koncertet e organizuara në ditët e para të Qershorit në Tiranë. Opozita ka artikuluar kosto për këto koncerte, ndërkohë që Veliaj ka mohuar në mënyrë kategorike që organizimi i këtyre eventeve t’i ketë kushtuar buxhetit […]

Continue Reading

Kreshnik Çollaku: Skandal në arsim, mësueset u kërkojnë nxënësve të paguajnë 100-500 lekë për të blerë e mbjellë pemë.

Shume qytetare po denoncojne nje fakt dhe nje akt te shemtuar qe po ndodh neper kopshte dhe shkollat e Tiranes. Qytetaret denoncojne se mesuesit e detyruar nga drejtoria arsimore po u kerkojne me detyrim femijve dhe nxenesve te paguajme 100-500 lek per te blere e mbjelle peme. Femijet kercenohen se do te ndeshkohen nese nuk […]

Continue Reading

Biznesi i vogël: Inspektorët na kërkojnë 3 mln lekë ryshfet

Kryetari i Shoqatës së Biznesit të Vogë, Albert Nasto ka denoncuar në studion e emisionit “Ekopolitikë” me gazetaren Aurora Sulce se inspektorët i kërkojnë nga 3 milionë lekë rryshfet. Nasto tha se kanë prova që biznesi i madh bën evazion fiskal. Nasto:   Kemi të dhëna sot si shoqatë që nga një furnizim që bën një subjekt […]

Continue Reading

Paskal Milo/ Më kërkuan lekë për vota, ja si u blenë zgjedhjet

Paskal Milo i ftuar në “Arena” nga Dritan Hila në Ora News, tha se në të gjitha takimet në disa zona të Tiranës, njerëzit i kanë kërkuar para në këmbim të votës. Ish aleati i ramës tha se zgjedhjet blihen me thasë parash duke sjellë këtu rastin e Dibrës ku një njeri që ka para […]

Continue Reading

Nipi i Rita Markos/ Para ose vota në këmbim të punës. Zbulohet sms

Ish­ kryeministri Sali Berisha bën sot një tjetër denoncim, për ryshfetin që duhet të japin njerëzit që të gjejnë vende pune, kjo edhe në kompani private. Berisha publikon mesazhin lidhur me denoncimin e bërë, lidhur me bisedën mes të interesuarit dhe opsionet që i jep ndërmjetësi për punësimin kundrejt parave ose votës. Ja statusi i plotë […]

Continue Reading

E fundit: Grabitje me armë në Tiranë. Grabitësit marrin miliona lekë dhe serverin e kamerave

Burime nga policia thanë se rreth orës 05:45, në autostradën Durrës-Tiranë, tek një firmë private, nga pjesa e pasme e saj, duke mos u diktuar nga rojet e sigurisë, kanë hyrë dy persona të pa identifikuar, të cilët kanë hapur kasafortën dhe në brendësi të cilës kanë marrë rreth 10 milionë lekë të vjetra, si […]

Continue Reading

20 të shoqëruar për krimin horror në Tiranë

Sot jane zbardhur detaje te reja në lidhje me vrasjen makabre të Fatime Hidës, ngjarje e zbuluar mbrëmjen e djeshme në fshatin Mihajas të Bërzhitës. Gruaja 74-vjeçare është gjetur e lidhur këmbë e duar dhe kishte ndërruar jetë si pasojë e asfiksisë dhe mësohet se ishte grabitur. Ajo pak ditë më parë kishte shitur disa bagëti […]

Continue Reading