LDE propozon një platformë shqiptare për zgjidhjen e krizës politike!

Nën përgjegjësinë tonë si qytetarë të thjeshtë e të rregullt por edhe si njerëz të angazhuar politikisht, ne drejtuesit e LDE – Partia për Liri, Demokraci dhe Etikë kemi vendosur të bëjmë publike këtë Platformë me disa propozimet tona për tejkalimin e krizës politike ku është zhytur prej disa javësh politika shqiptare. Platforma jonë është […]

Continue Reading

Kryetari i LDE – Partisë për Liri, Demokraci dhe Etikë z. Arian Galdini, nis një tur takimesh në qytete të ndryshme të Shqipërisë

Kryetari i LDE – Partisë për Liri, Demokraci dhe Etikë z. Arian Galdini, ka nisur ditët e fundit një tur takimesh në qytete të ndryshme të Shqipërisë ku po zhvillon bashkëbisedime me qytetarë, intelektualë dhe të rinj e të reja, në kuadër të përgatitjes së LDE për zgjedhjet lokale të 30 qershorit 2019. Stacioni më […]

Continue Reading

Partia aleate e Bashës, LDE në dilemë për vijimësinë e Koalicionit me PD

Kryetari i LDE Ermal Mino ka thirrur diten e sotme nje mbledhje urgjente kryesie te kesaj Partie. Qellimi i kesaj mbledhjeje ishte per te reflektuar e mbajtur nje qendrim mbi zhvillimet e fundit ne Koalicionin Opozitar pas Paktit Basha – Rama. Pas mbledhjes se Kryesise se LDE – Partia per Liri, Demokraci dhe Etike, Kryetari […]

Continue Reading

Arian Galdini: Protesta jone eshte Fuqia jone. Rezistenca jone qytetare eshte fitorja jone.

Eshte normale qe populli te jete i ndare nese e sheh apo jo veten si protestues. Por eshte krejt anormale qe te kete njerez qe ndarjen e tyre me protesten e bejne sepse bejne krahasimin mes lidereve politike te paleve ne Qeveri dhe atyre ne Opozite. E dini pse? Sepse institucioni i Protestes eshte i […]

Continue Reading