Berisha sulmon Çilin: E ke kthyer Universitetin në strofull të krimit shtetëror, do të kesh pasoja të rënda!

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi sot se kryeministri Edi Rama “ka krijuar mafien e tij” dhe i drejtoi gishtin administratorit të një universiteti privat në Tiranë, Henri Çilit, se është kthyer në një Institut të Studimeve Marksiste  të Nexhmije Hoxhës, pasi ka shkelur ligjin e depolitizimit dhe e ka kthyer institucionin në strofkull të organeve të krimit […]

Vazhdo të lexosh