Zyrtari i “DASH” pohon: Donald Lu largohet në verë nga Shqipëria

Në një prononcim të dhënë për gazetën ‘Mapo’, zëvendës ndihmës Sekretari amerikan në detyrë, Mathew Palmer, thotë se ambasadori aktual amerikan, Donald Lu, do të largohet nga Shqipëria në verë. I pyetur mbi ndryshimin e mundshëm të politikës së SHBA ndaj Shqipërisë, Palmer përgjigjet se përparësitë e politikës së Uashington-it do të jenë të njëjta. […]

Vazhdo të lexosh

Ganni De Biasi largohet me lot në sy nga drejtimi i kombëtares së Shqipërisë. Foto

Kombëtarja shqiptare ka ngelur pa trajner pasi De Biasi me lot në sy ka dhënë dorëheqjen nga skuadra kuqezi. Në një deklaratë për mediat presidenti i FSHF-së, Armand Duka, komentoi të ardhmen dhe zgjedhjen e trajnerit të ri, teksa nuk përjashtoi si mundësi Paolo Tramexanin, por edhe ndonjë shqiptar të mundshëm. De Biasi theksoi se […]

Vazhdo të lexosh

Aksident në Elbasan. Përplasi për vdekje 35-vjeçarin dhe largohet. Ja emri i të arrestuarit

Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor, në Komisariatin e Policisë Elbasan bënë arrestimin në flagrancë të: Ardian Subashi, 44 vjeç,  banues në Elbasan, bëjnë me dije burime zyrtare nga policia. Personi që pasditen e djeshme aksidentoi për vdekje 35-vjeçarin Ardian Rika, është arrestuar “Arrestimi i tij u bë pasi duke drejtuar mjetin tip ‘Land Rover’ […]

Vazhdo të lexosh