Shikoni momentet kur De Biasi nuk i ka përmbajtur dot lotët për largimin e tij nga drejtimi i kombëtares. Video

Italiani i bërë shqiptar, Gianni De Biasi ka vendosur që nga dita e sotme të mos jetë më trajneri i kombëtares së Futbollit të Shqipërisë. Vendimi i papritur është bërë publik sot në një konferencë për median, në ambientet e FSHF-së. De Biasi kishte përgatitur një letër lamtumire dhe në fund të saj nuk i […]

Continue Reading

LSI i merr sot deputetin Ps-së. Ja emri deputetit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mblidhet sot për ti dhënë e mandatin e deputetit të Kuvendit, kandidatit të listës shumemërore të Partisë Lëvizja Socialistë për Integrim, në Qarkun e Lezhës,për plotësimin e vakancës së shkaktuar nga largimi i deputetit të PS-së Armando Prenga Partia Socialiste nuk ka më përfaqësues në listën e saj në qarkun e […]

Continue Reading

KOALICIONI PS-LSI PO MERR FLAKË, UJI PËR TA SHUAR ZJARRIN PO SHTERON

Gëzim Saliu Raporti  i DASH për drogën ishte një tjetër çështje në vazhdimësinë e problematikave që kanë përfshirë së fundmi koalicionin e majtë PS-LSI. Qëndrimet e vazhdueshme të LSI-së për problematikën e fenomenit të kanabisit as janë marrë parasysh nga socialistët qeveritarë, të cilët shpeshherë nuk kanë nguruar edhe të ironiozojnë deklaratat e aleatit. Kujtojmë […]

Continue Reading

Shpërthen Baton Haxhiu ndaj Ramës: Hiqe nga qeverisja atë helm, hiqe Ilir Metën

Analisti nga Prishtina, por me pasaportë shqiptare Baton Haxhiu është hedhur në mbrojtje të Saimir Tahirit, ndërsa këshillon kreun e socialistëve Edi Rama që të largojë nga qeverisja Ilir Metës, sepse ai është helmi i anëtarëve të PS-së. Më poshtë Haxhiu ka edhe disa këshilla të tjera për Edi Ramën. Në Shqipëri, sulmi i të […]

Continue Reading

Ahmet Prençi: Ka sinjale alarmante dhe tronditëse për sigurinë kombëtare në vend, për shkak të drogës

Shtëpisë së Lirisë, çadrës së protestës dhe qëndresës qytetare dhe opozitare, veç qytetarëve të shumtë në numër në këto 18 ditë i janë bashkuar edhe profesionistë të fushave të ndryshme të cilët jo vetëm janë solidarizuar me lëvizjen popullore, por dhe kanë dhënë mbështetjen duke pohuar se janë të gatshëm të japin dhe kontributin e […]

Continue Reading