‘La Repubblica’/ Kush është ‘bosi’ i mafias shqiptare që kërcënoi prokurorët italianë

“I konsideruar si një nga të pandehurit më të rrezikshëm të maksi-procesit kundër mafias shqiptare dhe më pas i dënuar me 9 vite burg do të mbahet mend për atë kërcënim në sallën e gjyqit me fjalet: “Ata të dy do ta paguajnë shtrenjtë” duke hedhur vështrimin mbi prokurorët Francesca Nanni dhe Silvio Franz”. Kështu […]

Continue Reading

Kreu i Antimafias italiane: Shqipëria e dyta në botë për drogat e lehta

Në një intervistë për “La Repubblica” Prokurori i Përgjithshëm i Antimafias e Antiterrorizmit italian Franco Roberti është shprehur se “pas amerikano-jugorëve, shqiptarët janë komisionarët më të mirë të drogave të lehta në botë. Duke folur lidhur me ngjarjet e rënda që kanë ndodhur gjate ditëve të fundit në provincën e Foxhias, mes të cilave zjarri […]

Continue Reading