Rama nga foltorja e Kuvendit/ Kam nderin të ndërpritem nga lartmadhënia e tij Kujtim Gjuzi i parë

Kryeministri Rama nga foltorja e Kuvendit ripërsëriti edhe njëherë se zgjedhjet e 30 qershorit do të bëhen dhe kjo nuk nëgociohet. “Ne nuk kemi asnjë rrugë tjetër, ata nuk janë të zgjedhurit tanë. Kundërshtarin nuk e zgjedh, por e përballon. Këtu ne përballemi si kundështarët ndërsa jashtë kësaj salle na duhet të përballemi me një […]

Vazhdo të lexosh

Sali Berisha filmon Saimir Tahirin në Kuvend. Ja çfarë shkëmbyen mes tyre.

Deputetët e opozitës kanë braktisur Kuvendin në mënyrë publike pasi në sallë ka hyrë deputeti Saimir Tahiri. Ish-kryeministri Sali Berisha është ngritur i pari, duke mos pranuar që deputetët të qëndrojnë së bashku me Saimir Tahirin në një sallë bashkë. Të gjithë deputetët e opozitës janë ngritur e larguar nga Kuvendi, ndërsa ish-kryeministri Berisha ka […]

Vazhdo të lexosh

Saimir Tahiri rikthehet i vetëm në Kuvend. Ka regjistruar emrin për të folur.

Saimir Tahiri, i akuzuar për lidhje me grupin Habilaj, në trafikun e drogës është rikthyer sërish në Kuvend. Në momentin kur Tahiri  po futej në Kuvend, gazetarët e kanë pyetur atë nëse ‘i trembej arrestimit’, por ish-ministri thënë vetëm: Suksese për rekomandimin. Ai ka regjistruar emrin për të folur në seancë. Edhe javën e parë […]

Vazhdo të lexosh

Betohen sot dy deputetët e rinj Bici dhe Caka

Dy deputetët e rinj të Kuvendit të Shqipërisë, Silva Caka dhe Dritan Bici, u betuan sot gjatë seancës plenare. Caka ka marrë mandatin e Gledion Rehovicës në Qarkun e Beratit, ndërsa Dritan Bici zëvendëson Aqif Rakipin, i zgjedhur nga lista e PDIU në Qarkun e Elbasanit. Gledjon Rehovicës dhe Aqif Rakipit, iu hoqën mandatet pasi […]

Vazhdo të lexosh

Basha/ Të ndalojmë projektin PPP ‘1 miliard euro’, quhet Pastrim i Parave të Pista

Lulzim Basha ka bërë thirrje të fortë sot në Kuvend: “Të ndalojmë projektin “1 miliard euro”, të ndalojmë hyrjen e mafias në Shqipëri”, gjatë seancës ku u debatua projektbuxheti i vitit 2018. Basha në veçanti kundështoi projektin ‘1 miliard euro”. Ai tha: “Projekti “1 miliard euro”, Partneri Publik Privat, PPP që nuk i thonë kot: Pastrimi […]

Vazhdo të lexosh