Nga Blendi Fevziu/ Kush po i sjell përgjimet?

Kanë mjaftuar disa materiale të publikuara në dhjetë ditët e fundit për të hapur një kuti të zezë të politikës shqiptare dhe padyshim vesin më negativ dhe më problematik të saj, lidhjet me krimin. Kanë qenë fillimisht krerët e partive opozitare, Basha dhe Kryemadhi që kanë afishuar në emisionin Opinion fotot e disa politikanëve të […]

Vazhdo të lexosh

Silvi Bardhi: Kush e kërkon vetting-un?

Rama, i cili beri deputete, drejtore, funksionare te larte ne qeveri, bashki dhe parti, te denuar nga gjykatat e Europes, per trafik droge, trafik te qenieve njerezore dhe perdhunues ne grup. Hipoteza se Rama do drejtesine bie sepse bandat me te rrezikshme, u liruan pak muaj para zgjedhjeve te cilat PD nuk i pranon. Partia […]

Vazhdo të lexosh