Fasulja është njëqind herë më e shëndetshme se mishi!

Shkencëtarët, hulumtimi i të cilëve është publikuar në revistën “Journalof Food Science”, theksojnë që fasulja është zëvendësimi më i mirë për mishin e kuq, sepse ka burim të shkëlqyeshëm të proteinave dhe nxit ndjenjën e ngopjes. Në hulumtim kanë marrë pjesë 28 persona. Pjesëmarrësit janë ndarë në dy grupe. Njëri grup për drekë ka ngrënë […]

Continue Reading

Shumë ekspertë pohojnë se speci i kuq mund t’i ndalojë …

Shumë ekspertë pohojnë se speci i kuq mund t’i ndalojë edhe sulmet e zemrës, të  gripat dhe gjakderdhjen. Metoda është shumë e lehtë: thjesht vendosni pak pluhur të specit të kuq në plagën ku po rrjedh gjaku dhe  do të shihni se si do të ndalojë brenda 10-15 sekondave. Speci i kuq është shtrëngues shumë […]

Continue Reading

Partizani-Skënderbeu përballja kryesore

Partizani që kryeson renditjen sëbashku me Kukësin do të presë në “Selman Stërmasi” kampionët e Skënderbeut. Një duel mes rivalësh që mund të përcaktojë jo pak në luftën për titull. Të kuqtë vijnë në këtë takim me vetëm një dyshim që ka të bëjë me gjëndjen fizike të Mazrekajt, megjithatë pritet që anësori të jetë […]

Continue Reading

Tifozët e Tiranës kolazh për Erion Braçen. Video

Tifozët e Tiranës nuk do të jenë në stadium për derbin e sotëm. Por koret e tyre nuk do të mungojnë për një prej tifozëve më të zjarrtë të kampit kundërshtar. “Tirona Tifo Forum” ka përgatitur një kolazh për tifozin Erjon Braçe, deputet i PS. Në përbërje janë të gjitha koret që ata i kanë […]

Continue Reading