Rinas/ Kontrollorët turq nuk njohin pajisjet…

Kanë rinisur të gjitha fluturimet në Aeroportin e Rinasit, pasi në kullën e vrojtimit qëndrojnë kontrollorë të trafikut ajror nga Turqia. dosja.al është interesuar pranë ekspertëve të fushës, për të mësuar më shumë rreth aftësisë së përshtatjes së tyre në kullën shqiptare, ndërsa përgjigjet nuk qenë optimiste. Burime për dosja.al nga Rinasi kanë bërë me dije se të dërguarit […]

Vazhdo të lexosh

Vokshi: Rama-Veliaj po mbajnë të fshehtë kompanitë e planit mafioz për ndërtimin e 6 kullave tek Teatri

Ish-deputetja demokrate Albana Vokshi ka dalë sot para mediave duke akuzuar kryeministrin Edi Rama dhe kryebashkiakun e Tiranë se po ‘shkelin dhe ligjin e tyre korruptiv për grabitjen e tokës publike dhe Teatrit Kombëtar duke mbajtur të fshehtë emrat e kompanive që kanë pranuar të bëhen pjesë e planit mafioz për ndërtimin e 6 kullave’. […]

Vazhdo të lexosh

Ina K Zhupa/ Dokumentat që faktojnë se me Veliajn do kemi kulla edhe në Liqenin Artificial të Tiranës.

KULLA KUDO, ky është plani i pasurimit dhe mbajtjes së pushtetit të Veliajt dhe Ramës. Kulla në qëndër, kulla te 7 xhuxhat, kulla te teatri, kulla te bulervardi i ri por edhe kulla tek e vetmja mushkëri e qytetit: Liqeni artificial i Tiranës. Dokumentat tregojnë që tashmë është bërë fakt që do të ndërtohen kullat […]

Vazhdo të lexosh

Veliaj-gazetarëve: Unë në dallim nga ju jam i ndershëm. Pronarët tuaj janë milionerë. Janë ndërtues kullash. Video

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj u përplas në më shumë se një here me gazetarët dhe kryesisht me Ornela Liperin mbrëmjen e së enjtes në studion e “Opinion”. Debati u ndez teksa diskutohej për lejet që ka thënë bashkia për ndërtimin e kullave në Tiranë. Veliaj specifikoi se është nevoje e tregut, sidomos […]

Vazhdo të lexosh

Veliaj betonon Tiranën/ Dy kulla 20-katëshe afër Bulevardit të ri, një bllok i madh banesash tek Ali Demi

Ndërtimi është kthyer sektori kryesor që po tërheq fondet e lira në ekonomi. Punimet janë rizgjuar vrullshëm në kryeqytet pas miratimit të planit të ri rregullues dhe zgjerimit të Tiranës në pjesën veriore. Portali i Ndërtuesve prezantoi ndërtimin e dy kullave 20-katëshe “Projekti Vaqari” në mes rrugës Jordan Misja dhe Bulevardit të ri. Kullat do […]

Vazhdo të lexosh

Thethi shpallet qendër e mbrojtur historike/Foto

Këshilli Kombëtar i Restaurimeve ka shpallur fshatin Theth- Qendër e Mbrojtur Historike-, duke i dhënë kështu një rol të rëndësishëm si vendin më të përshtatshëm për turizëm ndër Bjeshkët e Veriut të Shqipërisë. Ministria e Kulturës në bashkëpunim me IMK-në ka vendosur që në bazë të kritereve të përmbushura t’i japë Thethit statusin e Qendrave […]

Vazhdo të lexosh

Ilir Kulla: A ka shkuar zoti Lu në zyrën e Adriatik Llalles me një përfaqësues të Bankers? Nëse po, çfarë i ka kërkuar?

Një mikeshë politikane sot paska deklaruar se akuzat ndaj Romana Vlahutinit dhe Donald Lu janë fantazi me filma me partizanë. Atëhere le ti bëjmë disa pyetje kësaj zonjës dhe ambasadorëve. A ka shkuar zoti Lu në zyrën e Adriatik Llalles me një përfaqësues të Bankers? Nëse po, çfarë i ka kërkuar? A e di zoti […]

Vazhdo të lexosh