Basha deputetëve: Nuk do të ketë më asnjë ditë pushim, opozitë të ashpër

Burime brënda PD bëjnë të ditur se Basha iu ka kërkuar deputetëve të punojnë me kohë të plotë, duke thënë se s’ka më angazhime të pjesshme. Më tej, kreu demokrat mësohet se ka kërkuar të caktohen datat dhe kalendarët për mbledhjen dhe përgatitjen e të gjithë deputetëve për ligjet dhe oponencën në Parlament dhe në […]

Continue Reading

Partia Demokratike pritet të mbledhë sot kryesinë për ecurinë e protestës

Partia Demokratike pritet të mbledhë kryesinë e saj për të vendosur mbi hapat e radhës së protestës, ecurinë e saj apo edhe “përshkallëzimin” e paralajmëruar më parë nga opozitarët. Kjo mbledhje vjen në një kohë kur protesta e qytetarëve para Kryeministrisë është futur në ditën e dytë dhe drejtuesit e saj premtojnë vazhdimin pa afat […]

Continue Reading