Para godinës së Kryeministrisë mbetën dordolecët me fytyrat e Edi Ramës, Elvis Rroshit, Mark Frrokut dhe Moisi Habilaj.

Protesta para Kryeministrisë e thirrur nga opozita kaloi pa incidente dhe mund të konsiderohet ndër protestat më masive dhe paqesore që është mbajtur në vend. Protesta zgjati dy orë, ndërkohë që leja e dhënë ishte për 4 orë. E ndërsa protestuesit u shpërndanë, para godinës së Kryeministrisë mbetën dordolecët me fytyrat e Edi Ramës, Elvis […]

Vazhdo të lexosh

Artan Fuga: Mos prisni të vijë Mesia, ja ku keni Bashën

Duket si protestë politike e radhës, ajo që po drejton Lulzim Basha përballë kryeministrisë, por është shumë më tepër sesa aq! Si protestë politike e radhës nuk më intereson shumë. Por, si përmbajtje e kulturës politike që po shprehet aty, e kam në qendër të vëmendjes! Përse? Ccfarë po “gatuan” Lulzim Basha aty? Ai po […]

Vazhdo të lexosh

Snajpera në godinën e Kryeministrisë

Masat e sigurisë në protestën e sotme të opozitës kanë qenë tejet të larta. Sikundër Lapsi.al ka raportuar më herët, të angazhuar kanë qenë rreth 2 mijë efektivë policie. Ndërsa në tarracat e ndërtesave janë pozicionuar edhe snajpera të shumtë. Siç shihet nga fotot më poshtë, snajpera ka në godinën e Kryeministrisë, mbi kullat binjake […]

Vazhdo të lexosh

Pritet që protestuesit e shumtë të qëndrojnë ditë-natë para zyrës së Kryeministrit Edi Rama.

Protesta e sotme do tregojë sa e vendosur është opozita shqiptare për të kërkuar zgjedhje të lira dhe të ndershme. Pritet që protestuesit e shumtë të qëndrojnë ditë-natë para zyrës së Kryeministrit Edi Rama. Në katër vjet opozitë Partia Demokratike ka shumë pak momente që mund të vlerësohen për aksion të fortë opozitar. Në protestat […]

Vazhdo të lexosh

Desada Metaj: Kush e emëroi Vilma Nushin anëtare të bordit në Instat?!

Emri i Vilma Nushit, një prej grave më të fuqishme të biznesit në Shqipëri ka qenë thuajse i panjohur deri me ardhjen në pushtet të PS. Ishte opozita që përmendi Nushi për tenderin e fituar nga njëra prej kompanive të drejtuara prej saj për kontrollin e detyruar mjekësor (check up) me vlerën fillestare të 5.4 […]

Vazhdo të lexosh