Kryemadhi/ ‘Kosova, shembull i kulturës demokratike dhe përgjegjësisë qytetare!’

Zhvillimi i zgjedhjeve në Republikën e Kosovës ditën e djeshme ishte një tregues i shkëlqyer i maturisë demokratike që kanë arritur qytetarët dhe përfaqësuesit e tyre politik. Kosova dha një shembull të kulturës demokratike dhe përgjegjësisë qytetare, i cili do të ndikojë pozitivisht në rritjen e statusit ndërkombëtar të saj. Uroj përzemërsisht gjithë drejtuesit e […]

Vazhdo të lexosh

Kryemadhi takime në SHBA: Bisedë e frytshme, se si vendi mund të dalë nga kriza

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, ndodhet në Washington në një vizitë pune. Ajo është e ftuar në Mbledhjen Vjetore të “US Association of Former Members of Congress”. Në një postim në rrjetet sociale Monika Kryemadhi njofton për takimin që ka zhvilluar në Washington me profesor Daniel Serwer të Qendrës për Çështjet Transatlantike, […]

Vazhdo të lexosh

BLLOKOHEN RRUGËT, KRYEMADHI SHKON TE RRETHRROTULLIMI I PLEPAVE

Zbardhet shpërndarja e ish-deputetëve të LSI nëper qarqe. Në Durrës, te rrethrrotullimi i Plepave do të jetë kryetarja e LSI-se Monika Kryemadhi. Në Tiranë, te rrethrrotullimi Shqiponja do të jenë ish-deputetët Petrit Vasili, Luan Rama, Klajda Gjosha, Floida Kerpaci, Edmond Panariti dhe Erisa Xhixho. Në Shkodër: Agron Cela Në Lezhë:  Viktor Tusha Në Milot:  Perparim […]

Vazhdo të lexosh

Kryemadhi: Ja çfarë do bëjmë ne për fermerët e blegtorët

Monika Kryemadhi, kryetare e LSI, i ka kushtuar vëmendje sot problemeve të fermerëve shqiptarë, që s’kanë subvencione, as tregje, as mbështetje qeveritare dhe ka publikuar pikat themelore të projektit të LSI-së për zgjidhjen e tyre. Monika Kryemadhi shkruan: Prodhimet e fermerëve dhe blegtorëve shqiptarë këto ditë janë gjendur nën një stuhi goditjesh të padrejta dhe deri kriminale. Këto sulme […]

Vazhdo të lexosh

Monika Kryemadhi ka firmosur marrëveshjen me Partinë Demokratike.

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka firmosur marrëveshjen me Partinë Demokratike. “Tashmë kemi strategjinë, platformën e opozitës, është shumë e qartë. Vjen si rezultat i kësaj axhende opzoitare e mirëorganizuar mbrenda një viti. Në Shqipëri do të ketë vetëm zgjedhje të lira dhe të ndershme. Për sa i përket të gjithë procesit të aksionit opozitar, […]

Vazhdo të lexosh

Protesta/ Mësohet se më 16 shkurt, do të flasë edhe vetë Sali Berisha.

Në Venezuelë opozita u ngrit në një protestë madhore kundër Presidentit të zgjedhur Nicolas Maduro. Dhe e rrëzoi me forcën e njerëzve të revoltuar nga qeverisja e tij e dhunshme, korruptive dhe antipopullore. Juan Guaido u vendos si President të përkohshëm të vendit, pas rrëzimit të udhëheqësit Nicolas Maduro. Nicolas Maduro, drejtuesi venezuelian, iku dhe në […]

Vazhdo të lexosh

Nga Artur Zheji: Të protestosh do të thotë të jetosh dhe të mos mbetesh pjesë e ushtrisë së stërmadhe të të harruarve të kësaj toke.

Protesta është të shprehurit e pakënaqësisë se gjërat shkojnë qëllimisht keq, se pushteti duhet të shkundet, se burokrati duhet të trembet, se spitalet s’duhet të vrasin por të shërojnë, se buka dhe gjella nuk mjafton, se jeta nuk është e sigurtë dhe sepse të pasurit bëhen më të pasur dhe të varfërit më të varfër. […]

Vazhdo të lexosh

Kryemadhi: Edi Rama ka destabilitet mendor

Kryetarja e LSI në një konferencë shtypi këtë martë, foli për keqqeverisjen e Edi Ramës dhe krimin e organizuar që po bashkëpunon me kryeministrin. Ajo foli për varfërinë e njerëzve të thjeshtë dhe oligarkinë e cila ka kapur kryeministrin. Në lidhje me protestën e 27 janarit Kryemadhi tha se do të protestohet kundër kryeministrit që […]

Vazhdo të lexosh