Eno Bozdo/ Sikur i njëjti zell të tregohej vetëm një vit me parë me kryetarët e bashkive, të paktën 7 prej tyre, përfshirë dhe Veliajn, do ishin sot në pranga.

Mund të dalë e gjithë Policia në konferencë shtypi. Por Tahiri dhe njerëzit e tij janë njollë që nuk lahet. As Gjushët, Bushët, Lalët, Shullazët, Roshët e sa e sa të tjerë. As droga që përmbyti Shqipërine, as kriminelët ne Kuvend dhe administratë. As edhe 613 kg kokainë që mund te destabilizojnë Italinë, e jo […]

Vazhdo të lexosh

Mustafa Nano/ Rasti ‘Elbasani’ vepër e PS. Edi Ramës i kanë dalë kriminelët nga kontrolli

Ja çfarë shkruan analisti dhe njëherësh miku i Ramës në lidhje me ngjarjen e Elbasanit. “E dini se çfarë nuk më shqitet nga mendja prej pamjeve filmike të ngjarjes së Elbasanit? Ajo porta elektronike që rrëshqiste ngadalë, duke ngushtuar progresivisht hapësirën e hyrjes, dhe policët që mbetën si të ngrirë para vijës së pragut. Kishin […]

Vazhdo të lexosh

Media holandeze sulmon ashpër ambasadoren shqiptare: Mohoi Raportin për kriminelët shqiptarë

‘De Telegraaf’, gazeta me madhë në Holandë, ka botuar sot një shkrim për intervisten e Ambasadores se Shqipërise në Holandë, ku ajo mohoi ekzistencen e raportit që sugjeron rikthimin e vizave për Shqiptarët, shkruan gazetari i njohur shqiptar ne Holande, Vincent Triest. “Pak kontekst: Gazeta De Telegraaf është një gazete me 1 milion lexues në […]

Vazhdo të lexosh

Meta nga Lezha: Nëse kriminelët nuk arrestohen Populli do të jetë i detyruar të armatoset

Ilir Meta ka shkuar sot drejt Lezhës për të parë gjendjen e kryeplakut të fshatit Rraboshtë, Gjovalin Gjini, i cili është mbështetës i LSI. Nga andej Meta ka lëshuar një deklaratë të fortë. Ai ka thënë se sa kohë që kriminelët lëvizin  të lirë populli do të detyrohet të armatoset. ‘‘Nëse kriminelët nuk arrestohen Populli […]

Vazhdo të lexosh

Basha: Frika ka vdekur këtu në Shkodër. Kurrë më nuk do harrohet dhe braktiset Shkodra. Kurrë më nuk do nëpërkëmbet e nuk do poshtërohet Shkodra.

Nga sheshi “2 Prilli” i Shkodrës, kryetari i opozitës Lulzim Basha iu ka bërë thirrje sot të rinjve shkodranë për t’iu bashkuar protestës së madhe të 18 shkurtit në Tiranë. “Diçka e madhe po ndodh në Shqipëri, diçka e madhe po ndodh anembanë vendit tonë, njerëzit po refuzojnë  dëshpërimin, njerëzit po refuzojnë të keqen, njerëzit kanë […]

Vazhdo të lexosh