Zgjedhjet, Arta Marku në unison me Ramën: Prokurorët në gatishmëri, hetim çdo rasti

Kryeprokurorja Arta Marku ka firmosur udhëzimin për prokurorët, për periudhën para dhe pas zgjedhjeve të 30 qershorit. Në udhëzimin e firmosur nga kryeprokurorja Marku thuhet se do të hetohen dhe ndiqen penalisht me përparësi dhe efikasitet të gjithë ata persona që prekin zgjedhjet e lira dhe sistemin demokratik të zgjedhjeve, si dhe kryejnë vepra penale […]

Vazhdo të lexosh

Rama: Kush kryen krim elektoral, nuk do lejohet jashtë (ligji nuk vlen kur vjedh zgjedhjet PS)

Kryeministri Edi Rama paralajmëroi sërish mbështetësit e opozitës se kush kryen krim elektoral nuk do të lejohet të dalë jashtë vendit për 5 deri në 10 vite. Në një takim me banorët e njësisë administrative nr.1 në Tiranë, Rama tha se kjo masë do të kalojë nesër në parlament. “Nuk do lejohet të dalin nga vendi […]

Vazhdo të lexosh

Rama sulmon policinë/ Do largohen të gjithë ata punonjës që kanë lidhje me krimin e organizuar dhe kanabisin.

Rama ka bërë publike përmes ‘Komunikimit javor’, mbledhjen e qeverisë me kabinetin e ri. Kreu i qeverisë përmendi objektivat për 4 vitet e ardhshme, ndërsa nuk ngurroi të sulmonte opozitën, por edhe të përmendëte atë çfarë e pret policinë, e cila sipas tij është fajtore për gjendjen e krimit dhe të drogës në vend. “Së […]

Vazhdo të lexosh

Koço Kokëdhima/ Njerëzit duhet të thonë: O të keqen o Sali! Rama ka vetëm degradim dhe asgjë tjetër.

Gjatë një intervistë dhënë për gazetarin Alin Xhelili, Koço Kokëdhima ish mik dhe bashkëpunëtor i ngushtë i Edi Ramës ka shpërthyer si kurrë ndonjëherë, kundër tij. Sipas kryetarit të partisë “Zgjidhja” që lindi si fraksion i Rilindjes brenda PS-s, Edi Ramës si kryeministër i dështuar dhe i inkriminuar, i ka filluar numërimi mbrapsht. “Shiko çfarë […]

Vazhdo të lexosh

20 të shoqëruar për krimin horror në Tiranë

Sot jane zbardhur detaje te reja në lidhje me vrasjen makabre të Fatime Hidës, ngjarje e zbuluar mbrëmjen e djeshme në fshatin Mihajas të Bërzhitës. Gruaja 74-vjeçare është gjetur e lidhur këmbë e duar dhe kishte ndërruar jetë si pasojë e asfiksisë dhe mësohet se ishte grabitur. Ajo pak ditë më parë kishte shitur disa bagëti […]

Vazhdo të lexosh

Kastriot Dervishaj: Vazhdon krimi shtetëror ndaj arkivistëve

Vazhdon krimi shtetëror ndaj arkivistëve Nga Arkivi i Ministrisë së Punëve të Brendshme i larguan nga puna edhe dy arkivistë. Njëri administron gjithë dosjet hetimoro-gjyqësore dhe kuadrin oficer e nënoficer, me përvojë pune 10 vjeçare. Punonjësja tjetër ka në këtë arkiv 25 vjet përvojë në drejtim të përpunimit të fondeve. Janë specialistë që e njohin […]

Vazhdo të lexosh