PD e LSI bojkotojnë Këshillin Bashkiak

Këshilltarët e opozitës, PD dhe LSI kanë bojkototuar edhe sot mbledhjen e Këshillit Bashkiak në Tiranë. Ata thanë se të gjitha vendimet që merr ky këshill janë të paligjshme sepse 6 anëtarë të mazhorancës janë aty pa mandat. Po kështu kreu i grupit të PD, Collaku tha se “do mbajmë marrëdhënie të kushtëzuara me këshillin […]

Vazhdo të lexosh

Nga Kreshnik Çollaku/ Breshër koncertesh e këngëtarësh në Tiranë.

Ave Cesare, Morituri te salutant… Ermal Meta,Rita Ora,Dua Lipa e kushedi sa të tjerë. Taktikë e vjetër që nga Roma e lashtë,kur populli nuk ka bukë,shpalleshin jave lojrash me gladiatorë në Coloseum. Populli hutohet,harron hallet e varferinë. Jetë të gjatë Perandorit “Ave Cesare morituri te salutant” (ata që po vdesin të nderojnë). Në Tiranë,Bashkia premton […]

Vazhdo të lexosh

Nga Kreshnik Çollaku/ Mbrëmë demokratet vendosën rregullat e shtepisë së tyre, por dhe të bashkëjetesës brënda saj

Keshilli Kombetar i PD mbreme miratoi ndryshimet statutore. Ky miratim erdhi pas nje periudhe jo te lehte per PD,permes debatesh publike dhe te brendeshme,permes kundershtimesh dhe kritikash..,ndonjehere dhe akuzash te bazuara ose edhe pa baze. Çdo gje bene e thane demokratet ne kete periudhe kunder njeri tjetrit. Qeveria dhe kundershtaret shpesh here ferkuan duart,stimuluan e […]

Vazhdo të lexosh

Çollaku/ Asnjë diktator sado i fuqishëm nuk ka asnjë mundësi të fitojë kundër aleancës së njerëzve të lirë

Mbreme SHBA,presidenti Trump,i mbeshtetur nga Britania e Madhe dhe Franca,urdheroi fillimim e sulmeve ndeshkimore ndaj rregjimit te Asad pas provave te pakundershtueshme te perdorimit te armeve kimike ne dhunim te konventave nderkombetare dhe zotimeve te meparshme. Sic raportohet sulmet kane qene te nje efektiviteti te larte ushtarak. Sulmi eshte nje shenje e qarte se vendet […]

Vazhdo të lexosh

Çollaku/ Ministri i Jashtëm e pranon. Partnerët strategjikë të alarmuar nga prania e një individi të akuzuar si agjent shërbimesh të huaja

Ministri i Jashtem e pranon… Partneret strategjike te alarmuar nga prania e nje individi te akuzuar si agjent sherbimesh te huaja,ne grupin negociator me Greqine !!! Per sqarim: Gjate seances komisionit te jashtem Ditmir Bushati,pohoi se partneret strategjike kane shkuar ne zyren e tij te alarmuar per individin e akuzuar si agjent sherbimesh te huaja. […]

Vazhdo të lexosh

Një tjetër skandal në Bashkinë e Tiranës.

Sot nje grup prinderish na kane kontaktuar. Shqetesimi eshte i pabesueshem por i vertete. Prindet ankohen se ne kopshtet publike,qe administrohen nga Bashkia Tirane,kuota ushqimore per femijet eshte reduktuar ndjeshem. Nga menuja ushqimore jane hequr produketet ushqimore kryesore.  Femijet nuk konsumojne ushqimin. Femijet kthehen ne shtepi te uritur dhe te paushqyer. Askush nuk mund te […]

Vazhdo të lexosh

Kreshnik Çollaku: Skandal në arsim, mësueset u kërkojnë nxënësve të paguajnë 100-500 lekë për të blerë e mbjellë pemë.

Shume qytetare po denoncojne nje fakt dhe nje akt te shemtuar qe po ndodh neper kopshte dhe shkollat e Tiranes. Qytetaret denoncojne se mesuesit e detyruar nga drejtoria arsimore po u kerkojne me detyrim femijve dhe nxenesve te paguajme 100-500 lek per te blere e mbjelle peme. Femijet kercenohen se do te ndeshkohen nese nuk […]

Vazhdo të lexosh