Nga Abi Malltezi/ Import plehrash me shumicë. A i meritojmë?!

IMPORT PLEHRASH ME SHUMICE – A i meritojme? Dy lajme te djeshme qe tregojne shume per (i) importin e plehrave, (2) korrupsionin e shfrenuar dhe (3) antiligjshmerine. 1- Tirana hyn ne nje megaafere te dyshimte 130 milione euroshe pa plan, pa vleresim mjedisor, dhe me 6-fishin e sasise se mbetjeve qe prodhon. Pra, merr taksat […]

Continue Reading

Berisha – Majkos: Ti dëshmitar në qeverinë më të korruptuar dhe kriminale

Sali Berisha ka reaguar pasi u bënë të ditur emrat e kabinetit të ri qeveritar nga vetë kryeministri Edi Rama në Asamblenë e Partisë Socialiste. Në një status në faqen e tij në Facebook, Berisha e cilëson qeverinë e re një “lukuni të tepsisë, ku spikasin bosët kryesorë të korrupsionit dhe vjedhjeve”. Ai shprehet se […]

Continue Reading

Berisha: Të korruptuar të të gjithë botës bashkohuni!

Les corrompus te tous Le Monde unissez vous! Te korruptuar te te gjithe botes bashkohuni! Te dashur miq, keto dite, nje ish gazetar, minister laburist i Tony Blair, Denis Mc Shaine, i denuar dhe burgosur per korrupsion, botoi nje artikull ne gazeten franceze “Le Monde”, ne faqen qe kjo gazete boton artikujt kundrejt pageses se […]

Continue Reading

Nga Namir Lapardhaja: Unë bëra çmos, por, ti e di, sistemi…

Në filmin “Vdekja e kalit” (viti 1992) ka një episod të jashtëzakonshëm të takimit të xhelatit me viktimën, ku persekutori, tashmë politikan i rëndësishëm dhe i integruar në rrjedhat demokratike të vendit, rastis të takohet me të persekutuarin dhe në përballjen e tyre, aspak epike, ka një shprehje që e ka shoqëruar gjatë diskurin politik […]

Continue Reading

Arkitektët në çadër me Bashën: Rama përdori Sorosin për propagandë

Kreu i PD-së, Lulzim Basha gjatë fjalës së tij akuzoi Ramën se ka përdorur Sorosin për të bërë propagandë dhe për të mbrojtur krimin në vend. “Rama ka përdorur rrjetin e Soros për të bërë propagandë dhe për të mbrojtur krimin dhe korrupsionin. Ky ka qenë realiteti deri para pak kohësh. Siç po ndodh ditë […]

Continue Reading

Basha: 8 Marsi është një ditë proteste dhe përkujtimi.

Lulzim Basha, iu është drejtuar sot me një fjalim të posaçëm, grave shqiptare, në ditën e tyre, 8 Marsin. Basha tha se brezi i mëparshëm u rri me gënjeshtrën se 8 Marsi ishte festa e grave, porse në fakt, “8 Marsi është një ditë proteste dhe përkujtimi. Një ditë proteste në të gjitha vendet dhe […]

Continue Reading

Berisha i përgjigjet deputetit të parlamentit Europian, Fleckenstein!

Te dashur miq, deputeti i Parlamentit Europian dhe reporteri per Shqiperine, Knut Fleckenstein ne nje konference shtypi sipas mediave nder te tjera ka deklaruar sa vijon: “Kam shumë respekt për Berishën, ndoshta më shumë sesa mendoni ju dhe këtë e kam me të vërtetë. Por ama do të doja që t’i kërkoja të mos fliste […]

Continue Reading