Zv/Ambasadori amerikan në Tiranë: Korrupsioni qeveritar, po mbyt Shqipërinë

David Muniz, ka lëshuar deklarata të ashpra dhe alarmues, për korrupsionin që ka kapluar qeverinë shqiptare dhe pengesën e madhe, që ai shkakton për zhvillimin ekonomik të vendit dhe investimet e reja të huaj. Këto deklarata të forta, Muniz i ka dhënë gjatë një interviste për “Gazetën Shqiptare”. “Çështja e korrupsionit është shumë e përhapur […]

Vazhdo të lexosh

Berisha sulmon Çilin: E ke kthyer Universitetin në strofull të krimit shtetëror, do të kesh pasoja të rënda!

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi sot se kryeministri Edi Rama “ka krijuar mafien e tij” dhe i drejtoi gishtin administratorit të një universiteti privat në Tiranë, Henri Çilit, se është kthyer në një Institut të Studimeve Marksiste  të Nexhmije Hoxhës, pasi ka shkelur ligjin e depolitizimit dhe e ka kthyer institucionin në strofkull të organeve të krimit […]

Vazhdo të lexosh