Korfuzi shpall gjendjen e emergjencës, pamjet që po bëjnë xhiron e rrjetit (Foto)

Pas zjarreve që shkrumbuan mijëra hektarë tokë, Greqia përballet me përmbytje masive. Për të dytën ditë radhazi, stuhia e pagëzuar me emrin “Balos” solli reshje të dendura në ishullin e Korfuzit, dhe probleme serioze në rajonin e Atikës, duke përmbytur banesat, shkollat dhe rrugët. Mijëra qytetarë mbetën të bllokuar në automjetet e tyre dhe autobusë, […]

Vazhdo të lexosh