Komunistët në aksion/ Dëmtojnë shtatoren e Mbretit Zog, në bulevardin Zogu I.

Deklaratë për shtyp. Armiqte tradicional te kombit ngrene krye, pikerishte kur te vertetat e deformimt tehistorise prej tyre fillojne të dalin ne shesh dhe kur filozofine Zogiste e kërkon vetë koha Partia Lëvizja e Legalitetit dënon me ashpërsimë më të madhe aktin vandal të përdhosjes së shtatores së Mbreti Zog, në bulevardin Zogu I.Armiqtë e […]

Vazhdo të lexosh

Komunistët/ Poshtë qeveria e Edi Ramës! FOTO

Si çdo vit më 29 nëntor në varrezat e dëshmorëve anëtarët dhe përkrahësit e Partisë Komuniste,  veteranët dhe mjaft pinjollë të familjeve të nomenklaturës së diktaturës. Ata janë shfaqur aty 1 orë pasi kryen homazhe kryeministri, presidenti dhe eksponentë të tjerë të partive të majta në Shqipëri. Si gjithmonë ata kanë bërë sot homazhe në […]

Vazhdo të lexosh

Tmerret komuniste/ Dënojnë me 30 vjet burg në moshën 13 vjeçare, Feti Sadik Turtulli. Dokumenti.

Nga Kastriot Dervishi Gjatë evidentimit të personave të dënuar me burgim dhe me vdekje gjatë diktaturës komuniste, hasa këto ditë edhe një rast të jashtëzakonshëm, arrestimin e një 13-vjeçari. Më parë kisha hasur raste të dënimeve për arsye politike të moshave 15-16 vjeç. 13 vjeçari Feti Sadik Tutulli, lindur në vitin 1933 në Trebinjë të […]

Vazhdo të lexosh

Goditen nga të rinj komunistët te varrezat e Dëshmorëve. VIDEO+FOTO

Komunistët nuk i kanë kursyer asnjë “5 Maj” provokimet me foton e Enver Hoxhës tek Varrezat e Dëshmorëve, por sot situata ka degjenderuar në sherr. Më të shumtë në numër, me foto më të mëdha e banderola siç duket edhe në videon e News 24 komunistët nisën të brohorasin emrin e ish-diktatorit: “Enver Hoxha”, “Enver […]

Vazhdo të lexosh

Nga Altin Meçja/ Farë hithrash, që masturbimin e tyre e kanë pasur si të groposin tjetrin.

Sa kam qesh sot. Grupe injorantesh, me tufa lulesh, per te varrezat boshe. Katunare dhe servile, pjellaxhi skutash, qe kotheresh turren pas peshtymes se fundit. Fare hithrash, qe masturbimin e tyre e kane pasur si te groposin tjetrin. Profesora qe nuk kane lexuar nje liber ne jeten e tyre, dhe qe kane mbijetuar me intriga […]

Vazhdo të lexosh

Nga Artur Roshi/ Pse 29 Nëntori është festë nostalgjike ?

Sot mbas kaq viteve mëndjet e shqiptarëve janë më të ekspozuara ndaj të vërtetës edhe pse në mënyrë rastësore e jo të studiuar në raport me frymën e të vërtetave historike.E vërteta nuk është monopol i pushtetit apo i vazhdimësisë së tij,prandaj e vërteta e datës 29 Nëntor na ndan dhe nuk është një datë […]

Vazhdo të lexosh

Nga Skerdjan Dhuli/ Kauzën e të përndjekurve e kemi shitur tash 26 vjet.

E shitem kur: Beme Ministra nje tufe me ish Komuniste apo bij ish komunistesh. Beme deputete nje tufe me komuniste e bij ish Komunistesh.  Beme dhe pranuam kryetar PD neper dege lloj lloj komunisti te infiltruar mes nesh. Beme kryetar Bashkie e Komune lloj lloj komunisti qe vendin e bleu me miliona apo ku di […]

Vazhdo të lexosh

Nga Mihal Xhomo/ Si e arrestoi sigurimsi Mark Dodani, Bedri Çokun.

Ishte ditë më shi, 9 Dhjetori i vitit 1968, kur ushtarit të popullit, djaloshit Bedri Çoku, i hodhën, mbi duart e papërlyera, hekurat famëkeq të modelit gjerman. E rrëmbyen si ujku delen nga moshatarët e vet, me të cilët kryente shërbimin e detyrueshëm ushtarak, në një repart pune, ose siç i quanin komunistët, Ndërmarrje Bujqësore […]

Vazhdo të lexosh

Na keni rruar b… më plasi k… Përplasja mes mbesës së martirit Kacelli dhe djalit të enver hoxhës.

Nuk ka faj ai, JO. Fajet i kemi ne te gjitha. Ne, qe eterit e tyre na dogjen jeten, rinine, dashurine. Ai nuk ka faj. Ndoshta tani ai duhet te dergjej burgjeve dhe e ema e tij gjithashtu. Po demokracia i fali. Ju, bij bushtrash te pjelles komuniste nje dite do ta pesoni. Nuk eshte […]

Vazhdo të lexosh

Dritan Shano: Sot në Parlamentin Shqiptar eliminohet pluralizmi politik

Sot Edi Rama, Ilir Meta me ndihmën e Shpëtim Idrizit kthejnë Shqipërinë pas në vitin 1946. – Sot në Parlamentin Shqiptar eliminohet pluralizmi politik, dhe rishfaqet Nëna Parti! – Sot PS & LSI ose Partia e Punës e Shqipërisë, ose Partia Komuniste e Shqipërisë “zëvendësojnë” Partinë Demokratike me rrogëtaren e tyre PDIUN. – Njësoj si […]

Vazhdo të lexosh

21 shkurt 1991. Si i shpëtoi bllokmenët Neritan Ceka, devijoi rrugën e protestuesve

Skenari i Rumanisë me vrasjen e Çausheskut si version i mundshëm në 91 dhe roli i PD-së për të ndalur turmën e protestuasve e nisur drejt Bllokut për të ndëshkuar udhqëheqejn komuniste Në se atë ditë turma e protestuesve do të vazhdonte rrugën e nisur, ndoshta historia e Shqipërisë në këtyre 26 viteve do të […]

Vazhdo të lexosh

Malltezi: Pas 26 vitesh janë bijtë e atyre që burgosën e vranë njerëz për fjalën e gojës

Kreu i Departamentit të Mjedisit, Pyjeve dhe Turizmit pranë Partisë Demokratike, Jamarbër Malltezi ka folur në një lidhje direkte për ‘News24’ nga çadra e ngritur nga opozita përballë Kryeminstrisë. Malltezi tha se qeveria ka hyrë në rekordin Gunies për mosmbajtjen e premtimeve, ndërsa në protestë u bashkuan edhe qytetarë socialistë. Si ish dhjetorist, Malltezi ka […]

Vazhdo të lexosh