Ja formacioni i Shqipërisë në ndeshjen kundër Lihtenshtajnit

Trajneri i ri, Kristian Panuçi, i cili ndoshta e ndien veten me fat që në debutimin e tij do të ketë përballë një skuadër që ka katër vite pa arritur fitore, ka menduar të përdorë variantin taktik 4-3-3. Deri dje dilemat për formacionin kanë qenë të mëdha, pasi vareshin edhe nga gjendja e sulmuesit Armando […]

Continue Reading

Shiten 11 mijë bileta, Skënderbeu ia kalon Kombëtares

Ditën e sotme pritet që korçarët të zhvendosen në Elbasan, për të ndjekur dhe përkrahur ekipin e zemrës në ndeshjen kundër Dinamos së Zagrebit. Intensiteti i shitjes ka qenë aq i lartë, sa mbrëmjen e djeshme ka qenë e pamundur për të gjetur më biletë. Burime të ‘Panorama Sport’ bënin me dije se ishin shitur […]

Continue Reading

Panucci/ Kualifikimi në Europian objektivi im!

Christian Panucci është trajner i Kombëtares shqiptare. Strategu italian mesditën e sotme ka firmosur kontratën e bashkëpunimit me FSHF-në ku prej 2.4  vitesh do to të jetë pjesë e kuqezinjve. Gjatë një deklarate për mediat, tekniku italian nuk kurseu elozhet për Kombëtaren shqiptare me të cilën tha se do të tentojë një tjetër kualifikim historik. […]

Continue Reading

Ja sa do të fitojë trajneri i ri i kombëtares

Trajneri i ri i kombëtares sonë ashtu siç u raportua dhe nga Albeu.com ditën e djeshme do të jetë një Panuçi. Panuçi është një nxënës i Fabio Capellos dhe ka qënë pjesë e stafit të tij në vitin 1996 ku fitoi kampionati atë vit dhe një vit tjëtër më vonë fitoi Ligën e Kammpionëve. Ai do të nënshkruajë një kontratë 2 vjeçare 4 muaj, përcjell […]

Continue Reading

Trajneri i ri i Kombëtares mbërrin të mërkurën/ Ja emri i tij

FSHF ka arritur marrëveshjen me Cristian Panuccin i cili do marrë drejtimin e Kombëtares shqiptare. Tekniku italian ditën e mërkurë do të mbërrijë në Shqipëri për të nënshkruar kontratën me Federatën Shqiptare të Futbollit. Cristian Panuccin ka qenë ndihmës i Capelos tek Kombëtarja e Rusisë, ndërsa më pas drejtoi skuadrat e Livornos dhe Ternanës.

Continue Reading

De Biasi ka ikur në mënyrën më të padenjë për drejtuesin e një kombëtare, Kryeministri nuk ka folur asnjë fjalë.

De Biasi, trajneri më i suksesshëm që ka pasur ekipi i kombëtares së futbollit u largua pa shumë bujë nga Shqipëria. Lexoi një letër lamtumire para mediave ku dha arsyet që e detyruan të largohej. Herë më lotë në sy dhe herë me ironi ndaj drejtuesve të Federatës Shqiptare të Futbollit, por edhe kritikëve gjatë […]

Continue Reading

Plisat” shpjegojnë arsyen e Palermos në ndeshjen Shqipëri-Itali: Shashka për Armand Dukën

Grupi i tifozerisë kuq e zi Plisat ka shpjeguar arsyet se pse ata ndezën tymuese dhe shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes me Italinë për rreth 10 minuta. Grupimi ka bërë të ditur se trazirat në stadium u kryen në shenjë hakmarrjeje kundër kreut të Federatës së Shqipërisë të Futbollit (FSHF), Armand Duka për vendimin që atyre […]

Continue Reading

De Biazi: Jam italian, por ndihem shqiptar dhe krenar!

Xhani De Biazi, ka dalë sot në një konferencë për shtyp për të publikuar listën e futbollistëve të grumbulluar për dy ndeshjet e radhës, kualifikuesen e Kupës së Botës ndaj Italisë dhe miqësoren ndaj Bosnjës. Gjatë fjalës së tij për gazetarët e pranishëm, ai hodhi poshtë zërat se do të largohej nga drejtimi i Shqipërisë […]

Continue Reading

Dalin biletat për ndeshjen me Italinë. Ja ku mund ti gjeni

Federata Shqiptare e Futbollit njofton se ka nisur shitja e biletave për ndeshjen me Italinë, që do të luhet më 24 mars në stadiumin “Renzo Barbera” të Palermos. Me një njoftim zyrtar FSHF-ja bën me dije se në dispozicion të tifozëve kuqezi janë biletat te sektori i tifozëve miq dhe çmimi i tyre është 12 […]

Continue Reading