Aksidentohet këngëtari italian Andrea Bocelli

Andrea Bocelli është aksidentuar gjatë një aktiviteti në një fermë kuajsh në Pisa, Itali. Ai u rrëzua nga kali dhe pësoi një goditje në kokë, duke u transportuar më pas menjëherë në spitalin më të afërt. Andrea ka marrë mjekimin e nevojshëm nga mjekët e më pas përfaqësuesit e tij kanë shkruajtur në ‘Twitter’ se artisti gëzon […]

Vazhdo të lexosh

E fundit/Koço Kokëdhima në zyrën e Ilir Metës.Takimi kokë më kokë

Ndërkohë që opozita vazhdon të qëndrojë stoike dhe e unifikuar në qëndrimet e saj, brenda kampit të majtë duket se ka zhvillime dhe “intriga” që zhvillohen me shpejtësi, orë pas ore. Paralelisht me Edi Ramën që duket se nën rrogoz po fut në lojë Ben Blushin “armik”, një tjetër ish-mik i tij po lëviz fortë […]

Vazhdo të lexosh

Çfarë ndodh nëse nuk flemë mjaftueshëm?

Çfarë ndodh nëse nuk flemë mjaftueshëm? Sëmuremi. Sistemi jonë i imunitetit është i ndërlidhur direkt me gjumin, dhe mungesa e gjumit e vështirëson punën e sistemit të imunitetit për t’i luftuar sëmundjet. Është më vështirë të mendoni logjikisht dhe të reagoni shpejt, gjë e cila mund të jetë e rrezikshme, e veçanërisht nëse nevojitet ndonjë reagim i […]

Vazhdo të lexosh