Oriz në vend të kokainës, zgjerohen hetimet mbi zyrtarët në portin e Durrësit

Zgjerohet hetimi lidhur me operacionin “Kuito” në kuadër të të cilit u sekuestruan 137 kg kokainë. Burimet thanë për gazetaren Klodiana Lala se në hetim janë përfshirë edhe zyrtarë të portit të Durrësit, të cilët dyshohet se mund të kenë krijuar favorizime për hyrjen e personave të paautorizuar në ambjentet e portit. Po sipas të […]

Vazhdo të lexosh

Anëtarja e vettingut në përgjime me kreun e bandës së kokainës, takimi me Prelën

Përpara se të japë vendimin për Donika Prelën, KPK duhet të verifikojë nga kamerat e sigurisë a është takuar Donika Prela në nëntor-dhjetor me anëtaren e vetingut Valbona Sanxhaktari dhe a është pjesë e dosjes 339, duke u kapur në përgjim me Astrit Avdylajn.DEKLARATË E DEPUTETIT ENKELEJD ALIBEAJ, NËNKRYETAR I KOMISIONIT TË LIGJEVE. Rasti i drejtueses […]

Vazhdo të lexosh

Berisha/ Klodiana Lala po investigonte kokainën dhe lidhjet e familjeve qeveritare mafioze

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka reaguar për sulmin ndaj gazetares Klodiana Lala. Ai thotë se “fallangat e krimit te narkoqeverise se Norieges ndermoren nje sulm te armatosur terrorist ndaj shtepise dhe prinderve te gazetares Klodiana Lala!”. “Ky akt i porositur dhe oranizuar nga familjet e medha mafioze te narkoqeverise se Norieges, perben nje pershkallezim te ri […]

Vazhdo të lexosh

Dolli me kokainë për Edi Ramën. VIDEO

Që prej ardhjes në pushtet të ‘Rilindjes’ dhe kryeministrit Edi Rama, gjetja e drogërave duke filluar nga më të lehtat deri tek më të fortat nuk është aspak problem. Jo vetëm opozita, media apo ndërkombëtarët, por sot edhe qytetarët po denoncojnë çdo ditë përdorimin e lëndëve narkotike në vendin tonë. Ndërkohë që adhuruesit  e kryeministrin […]

Vazhdo të lexosh

Informacione të reja për ngarkesën prej 613 kg kokainë, që erdhi në Durrës duke patur si garantor, klanin Rama!

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot një denoncim të ri lidhur me ngarkesën prej 613 kg kokainë në Portin e Durrësit, që e lidh kryeministrin Edi Rama me këtë ngarkesë. Berisha ka postuar në Fb, mesazhin e një zyrtari anonim, i cili flet për shkarkimin e mistershëm të ish-Drejtorit të Përgjithshëm të Portit, Artjan Qiricit dhe zëvendësimin […]

Vazhdo të lexosh

Olsi Rama ka paguar kapar 4.2 milionë euro për kokainën e kapur në Portin e Durrësit

Vëllai i Kryeministrit Rama, Olsi Rama, jo vetëm garant, por ai është ndërmjetësi për çmimin e drogës për të cilën u paguan kapar 4.2 milionë euro! Olsi dhe vëllai i tij Edi janë të skeduar për lidhje të vjetra bogotiane!” – Ky është denoncimi i fortë publik që bën sot ish-kryeministri Sali Berisha në rrjetet sociale lidhur me futjen në Shqipëri të 613 […]

Vazhdo të lexosh

Kapen 6 kuintal kokainë në Durrës

Është më shumë se 600 kilogramë sasia e kokainës e sekuestruar mbrëmjen e djeshme në Portin e Durrësit. Kokaina është gjetur në një kontenier të një kamioni, i cili mësohet se është vetëm transit në tokën shqiptare dhe po bëhej gati të vendosej në anije, prej nga do të nisej drejt Italisë. Autoritetet shqiptare janë […]

Vazhdo të lexosh

Basha: Sot, Shqipëria me kanabis dhe Afganistani me kokainën, furnizuesit kryesorë të Europës

Lulzim Basha i është drejtuar me tone të ashpra Kuvendit sot dhe ka vënë alarmin për rrënimin ekonomik të vendit për shkak të planit të qeverisë për  kanabizimin e vendit: “Droga dhe varfëria janë vëllezër siamezë. Nuk është rastësi që Shqipëria sot është edhe prodhuesi më i madh në Europë dhe më i varfri në Europë.” […]

Vazhdo të lexosh

Porosisnin picë dhe u vinin dozat e kokainës

  Policia e Romës ka ekzekutuar gjatë mëngjesit të sotëm një operacion antidrogë, i cili ka çuar në shkatërrimin e një bande trafikantësh e përbërë nga 5 shtetas shqiptarë nga mosha 22 deri në 50 vjeç. Hetimet e policisë italiane kanë vërtetuar sesi me anë të një call center të vërtetë ata trafikonin kokainë shtëpi […]

Vazhdo të lexosh