Kryetari i Degës së PD në Britani: Koha për bashkim

“RD”: Zoti Hasani, ju jeni kryetar i degës më të madhe të PD-së në emigracion, sikurse është Dega e PD-së Britani e Madhe, dhe ishit në krye të fushatës në një zonë mjaft demokrate në Shqipëri. Po ashtu, jeni edhe avokati më i njohur në komunitetin shqiptar në Britani, me një formim dhe orientim tërësisht […]

Continue Reading

Galdini/ Mesazhi im për demokratët, opozitarët, të djathtët, LDE-istët dhe të gjithë qytetarët shqiptarë që duan ndryshim

Koha te fitojme te bashkuar. Kjo ka qene java me e lige dhe me e veshtire per te gjithe ne. U shpalos pothuajse e gjithe fuqia e se keqes per te na perpire, percare, ndare, zhgenjyer, menjanuar. E keqja jashte nesh dhe e keqja nder ne veproi, si kurre me pare per te na shperfillur […]

Continue Reading

Fatos Nano: Berisha, eja punojmë bashkë.

20 vjet më parë, në marsin e mbrapshtë ’97, lideri socialist Fatos Nano doli nga burgu. Sot dritare.net ka botuar intervistën që Nano dha për gazetaren Rudina Xhunga në ’97, ndërsa jemi sërish në mars. Në këto 50 pyetje –përgjigje, mund të zbuloni pak intimitete të fëmijërisë dhe rinisë së Kryetarit të Partisë Socialiste Fatos Nano, […]

Continue Reading

Nga Artan Fuga: Ç’i shtyn njerëzit të shohin filmat e kaluar

Nostalgjia e së kaluarës është si psiqika njerëzore individuale. Njeriu i lumtur sot qesh me të kaluarën, kurse njeriu i trishtuar gjen qetesi duke qarë mbi varre! Kultura e sotme prodhon shkatërrim dhe është një propagandë idiote! Kjo i bën njerëzit të shohin filmat e kaluar dhe ushqen nostalgji ndonjëherë. Mos t’i biem samarit se […]

Continue Reading

Nga Ndriçim Kulla: Koha për të vazhduar në këtë protestë

Protesta mbarë popullore e organizuar sot nga Partia Demokratike tregoi qartë mbrujtjen e madhe të urrejtjes ndaj këtij kualicioni qeverisës.Kjo protest përgënjeshtroi për një moment të vetëm propagandën gati 4 vjecare dhe autorët e “librit të verdhë” që na ka ofruar për të lexuar qeverimi i sotëm, ku të gjitha këto na i paraqet si […]

Continue Reading