Nga Mimoza Koçiu: Pse kjo qeveri është kosto për shqiptarët

Pasi ka refuzuar sistematikisht e publikisht ndryshimet në qeveri, Edi Rama ndryshoi katër ministra të kabinetit të vet, 3 muaj para zgjedhjeve të 18 qershorit. Lajmi nuk është paqëndrueshmëria e fjalës së kryeministrit, por largimi i Saimir Tahirit, ministrit të tij më të rëndësishëm, të cilin e ka promovuar e mbështetur sistematikisht, edhe kur faktet, […]

Continue Reading

Nga Mimoza Koçiu: Bernd Borchardt është i dyti ambasadori i OSCE në Shqiperi që detyrohet te tërheqë publikisht deklaratat e tij që “prekin” Ramën

Bernd Borchardt eshte i dyti ambasadori i OSCE ne Shqiperi qe detyrohet te terheqe publikisht deklaratat e tij te cilat “prekin” Edi Ramen. I ka ndodhur edhe nje ish kolegu te tij Robert Bosch, kur ne kohen e cadres se urise i sugjeroi Rames te reflektonte per veprimet e tij, pasi ato po demtonin procesin […]

Continue Reading

Nga Mimoza Koçiu: Shansi i Lulzim Bashës!

Ka bërë më në fund lëvizjen e duhur Lulzim Basha me radikalizimin e aksionit politik të opozitës me protestën e 18 shkurtit dhe si sinjal vazhdimësie një çadër në bulevard. Një aksion i vonuar, që vjen vetëm 4 muaj para zgjedhjeve parlamentare, pasi në vitet e këtij mandati të “Rilindjes”, nuk ka mundur ta frenojë […]

Continue Reading