Nga Kreshnik Çollaku/ Mbajeni larg Gjimnazin Shaban Collaku ,Klosin dhe femijët e tyre nga betejat politike zonja ministre

E nderuara zonja Ministre e Arsimit. Sot nje dite pas hapjes se vitit shkollor nje lajm trondites vjen nga Klosi/Mati. Gjimnazi Shaban Collaku eshte mbyllur. Godina rrezikon te shembet.  Mbi 460 nxenes kane mbetur pa mesim. E njoh gjendjen e shkolles. Prej me shume se dy vite Bashkia Klos kerkon deshperimisht fonde per restaurimin e […]

Vazhdo të lexosh

Xhafa nuk është i vetmi! Lexoni listën me emrat e funksionarëve shtetëror me lidhje nga diktatura enveriste.

“RD” do të bëjë transparencë të plotë për këto krime ashtu sikurse ka bërë përgjatë gjithë këtyre 25 viteve pa kursyer askënd. Po fshihen krimet e mëdha për të spostuar vëmendjen tek peshqit e vegjël të diktaturës Sot, po botojmë vetëm një pjesë të dosjeve të pinjollëve të krimeve të diktaturës. Në ditët e ardhshme […]

Vazhdo të lexosh

Shtypi huaj: Shkarkimet e ministrave, lëvizje e dështuar e Ramës për të kënaqur opozitën

Shkarkimi i katër ministrave të qeverisë është pasqyruar edhe nga medat e huaja. “Reuters” e cilëson largimin e ministrave si një lëvizje të dështuar të Edi Ramës për të kënaqur opozitën që të tërhiqet nga protesta. “Kryeministri shqiptar Edi Rama tha të dielën se do të zëvendësojë katër ministra të tij, një lëvizje e dështuar […]

Vazhdo të lexosh

Blushi Klosit: Pusho parazit ordiner.

Dy deputetët e majtë, të cilët kanë qenë dhe miq të afërt më parë, janë përplasur ashpër sot, pas reagimit të kreut të Libras që KQZ-ja nuk e lejon të regjistrohet. Blushi e ka akuzuar Klosin në veçanti se paguhet me 1000 euro në muaj nga kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako. “Pusho, parazit ordiner që […]

Vazhdo të lexosh