SHBA dhe Franca kanë nisur sulmet si kundërpërgjigje ndaj një sulmi kimik mbi qytetin Sirian

SHBA dhe Franca kanë nisur gjithashtu sulme të koordinuara si kundërpërgjigje ndaj një sulmi kimik mbi qytetin sirian të Doumës javën e kaluar. Kryeministrja britanike Theresa May tha se nuk kishte asnjë alternative praktike për të penguar përdorimin e armëve kimike nga regjimi sirian. Media shtetërore siriane i quajti sulmet “shkelje të së drejtës ndërkombëtare”. […]

Continue Reading

Berisha/ Sulmi kimik ndaj opozitës, një akt i mirëfilltë terrorist?

Për herë të parë në historinë e vendit opozita shqiptare sulmohet në mitingun e saj me lëndë kimike toksike, akoma të paidentifikuar pluhur apo gaz, sulm nga i cili u lënduan në shkallë të ndryshme mbi 170 pjesëmarrës në këtë miting, ndër të cilët edhe vet kryetari i PD, Lulzim Basha. Shfaqjet klinike të personave […]

Continue Reading

Momenti kur Trump ndjek me ankth sulmet në Siri në vilën e tij/Foto

Presidenti amerikan, Donald Trump u kërkoi dje në mbrëmjë vonë kombeve të civilizuara që t’i jepnin fund gjakderdhjes në Siri, pasi kishte urdhëruar fillimisht sulme ajrore kunder një baze ajrore të forcave qeveritare siriane. Trump është informuar nga ekipit i Sigurisë Kombëtare për sulmet amerikane të kryera në Siri, dhe i gjithë ky takim është […]

Continue Reading