LAJM I FUNDIT/ Kërcënohet me jetë Ylli Rakipi

Drejtuesi i emisionit “Të Paekspozuarit”, Ylli Rakipi, ka marrë mesazhe këcënuese për jetën. Këto kërcënime vijnë menjëherë pas publikimit të aferës korruptive, me tenderin e Unazës së Re dhe personave të cilët qëndrojnë pak kësaj afere. Kërcënimet në drejtim të gazetarit, janë të formave të ndryshme. Ato janë bërë së pari në mënyrë indirekte, nëpërmjet […]

Vazhdo të lexosh

Kërcënohet me telefon Edmond Panariti

Ish-ministri i Bujqësisë dhe deputeti i LSI-së, Edmond Panariti është kërcënuar pas denoncimit që bëri disa ditë më parë, për peshkarexhat që lëvizin pa GPS. Fakti është bërë publik nga kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, në një intervistë dhënë në  emisionin “Arena” në “Ora News”. Gjatë bisedës me gazetarët, Kryemadhi zbuloi se ish-ministri ka marrë […]

Vazhdo të lexosh

Kërcënohet Artan Fuga/ Ja mesazhi kërcënues

Pas bërjes publike të një letre dërguar Drejtorit të Akademimisë së Shkencave ku rendiste problemet e këtij institucioni, dhe që për Fugën po shkon drejt degradimit, ka marrë një mesazh kërcënues. Ai shkruan se pasi kërkoi transformimin e Akademisë së Shkencave me anë të një letre publike,  i është kërkuar që të mbyllë gojën ose […]

Vazhdo të lexosh

Kërcënohet me jetë Behgjet Pacolli

Behgjet Pacolli eshte kercenuar me jete nga qarqe te ndryshme serbe. Ai ka njoftuar Policinë e Kosovës se ka marrë një mesazh në telefon, në të cilin është kërcënuar. SMS-i i është dërguar nga një person i nacionalitet serb, i cili banon në Zvicër. Jetlir Zyberaj, këshilltar i Pacollit, ka konfirmuar për mediat kosovare se rasti […]

Vazhdo të lexosh