Vëllezerit e kryetarit të PS së Kavajës ndalojnë dhe fyejnë rëndë Nëkryetaren e PD-së Kavajë.

Dy vellezerit e kryetarit te Ps Kavajes, Gent Daja, ndalojne ne menyre te dhunshme dhe fyejne me fyerje te renda nenkryetaren e PD Kavaje dhe nje nder aktivistet me te medhaja te saj. Policia i shpall ne kerkim te dy autoret dhe po heton ne lidhje me shkaqet e saj. Nuk eshte hera e pare […]

Continue Reading

Ja kush është kandidati i PS për Kavajën dhe lidhja e tij me Roshin

PS ka vendosur që kandidat i i saj për Bashkinë e Kavajës të jetë Klodian Shehi. Aktualisht Shehi ka pozicionin e nënkryetari ttë Bashkisë së Kavajës, por me largimin e Elvis Roshit për shkak të ligjit të dekriminalizmit, Shehi luan rolin e kryetarit të Bashkisë së Kavajës. Në 7 Maj në Kavajë do të mbahen […]

Continue Reading

FRESSH publikon videon kundër Luan Ramës: Vajmedet LSI

  FRESSH-Kavajë ka publikuar një video ku ironizohet qëndrimi i kreut të Grupit Parlamentar të LSI, Luan Rama, i cili doli njoftoi se LSI nuk do të merrë pjesë në zgjedhjet lokale në këtë bashki, ndërsa theksoi se partia e tij kishte qenë kundër Elvis Rroshit që në zgjedhjet e kaluara. Por të rinjtë socialistë […]

Continue Reading

Gramoz Ruçi pas 26 vjetësh nga vrasja e 4 Dëshmorëve të demokracisë mban leksione demokracie

Si sot 26 vite më parë, më 2 Prill katër të rinj u vranë në Shkodër në kohën kur Ministria e Brendshme dhe Sigurimi i Shtetit drejtohej nga Gramoz Ruçi. Pas 26 viteve, sot Gramoz Ruçi mbajti një fjalim në Asamblenë Kombëtare të Partisë Socialiste, ku në emër të socialistëve dha garancin se zgjedhjet e […]

Continue Reading

Elvis Roshi akuzon Ramën se ka shkelur Kushtetutën

Gjykata Kushtetuese ka hedhur poshtë kërkesën e kryetarit të Bashkisë së Kavajës, Elvis Roshi, i cili pretendon se vendimi i Edi Ramës për shkarkimin e tij është anti kushtetues. Gjykatësit i dhanë prioritet argumentave të përfaqësuesve ligjorë të qeverisë që mbrojtën idenë e shkarkimit. Kështu Roshi e ka gjetur veten “të braktisur” nga qeveria e partisë […]

Continue Reading

Nuk ndalet Roshi. Fillon të ndërtojë pallate.

‘Qytetari dixhital’ i ka dërguar Berishës disa foto nga këto ndërtime, ku thotë se janë ndërtuar nga Elvis Roshi dhe Gentjan Daja duke u grabitur tokat banorëve të fshatit. “Elvis, Edvin, Denar Rroshin dhe Gentjan Dajën, kreun e PS-së Kavajë, të cilët me mbështetje të Ramës grabisin toka dhe bëjnë kërdinë në Plazhin e Qerretit”, […]

Continue Reading