Sherr në Komision e ligjeve. Opozita përplaset me Lleshajn për fshehjen e përdhunimit me të miturën në Kavajë. VIDEO

Një përplasje e fortë ka ndodhur para pak minutash në Komisionin e Edukimit ndërmjet deputetëve të opozitës dhe ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj lidhur me skandalin e fshehjes nga Policia të abuzimit me të miturën në Kavajë. Kryetarja e Komisionit, Albana Vokshi, ka deklaruar se për këtë çështje, Lleshaj do të thirret në një seancë […]

Vazhdo të lexosh

Përdhunimii i 13 vjeçares, Spiropali: Raste të tilla ka kudo, biles bëhen dhe filma.

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali ka dalë sot në një deklaratë për shifrat e basteve të mbyllura dhe fitimet që i kanë sjellë shqiptarëve mbyllja e pikave të tyre por ndërkaq ka komentuar edhe përdhunimin e 13- vjeçares në Kavajë. Spiropali ka dënuar aktin ashtu sikurse edhe përdorimin sipas saj që […]

Vazhdo të lexosh

Këshilltarja e PS fyen qytetarët e Kavajës

Dhurata Sheme është këshilltare e PS në Këshillin Bashkiak të Kavajës, njëherazi edhe nënkryetare e këtij këshilli. Gjatë një mbledhjeje të këshilltarëve,ku i pranishëm ishte edhe kryebashkiaku Isa Sakja, Sheme ka përdorur një batutë fyese në drejtim të qytetarëve, duke i cilësuar ‘llogje Kavaje’. Kjo ka sjellë reagimin jo vetëm të këshilltarëve, por edhe kryebashkiakut, […]

Vazhdo të lexosh

Familjarët e Elvis Roshit dhe zyrtarëve të PS pas skemës mashtruese me tokat

Pas arrestimit të 10 zyrtarëve dhe ish-zyrtarëve të Hipotekave në Kavajës, dalin edhe emrat e përfshirë në këtë skemë mashtruese. Këta persona përmes falsifikimit të dokumentave dhe marrjes së rryshfete kanë përfituar sipërfaqe të ndryshme toke nga disa shtetas të tjerë. Pas një hetimi 9 mujor, rezulton se këta shtetas në bashkëpunim me njëri-tjetrin, duke […]

Vazhdo të lexosh

Kapen rreth 1.3 tonelata me drogë në Kavajë

Kapja e rreth 1.3 tonelata me drogë në Kavajë duket të ketë qenë një rastësi. Një efektiv i policisë së zonës, tha për Lapsi.al se një patrullë policie kishte qenë në shërbim në rrugën drejt Plazhit të Gjeneralit, për disa kontrolle rutinë për vjedhje automjetesh. Policët kanë parë se përballë me mjetin e tyre, po […]

Vazhdo të lexosh